Revenue Share – Co To Jest i Jak Na Tym Zarabiać

Zwykły wpis
Oceń wpis:
Ten tekst przeczytasz w ciągu 4 minut

revenue-share-czym-jest-inwestycjewinterneciepl

Coraz częściej dostaję od Was zapytania na temat tego w jakiego typu programy inwestuję oraz prezentuję na blogu. Większość z pytań zawiera frazę “co to jest revenue share“. Zatem tym wpisem chciałbym Ci przybliżyć nieco ten temat abyś mógł lepiej zrozumieć zasadę jego działania oraz ryzyko jakie się ponosi inwestując w tego typu programach.

| Definicja Revenue Share

Określenie Revenue Share pochodzi z języka angielskiego, gdzie w wolnym tłumaczeniu znaczy tyle co “udział w przychodach”. Z reguły programy oparte na tego typu schemacie działania, dzielą się z inwestorami swoimi przychodami z rzekomych reklam lub innych źródeł. Najczęściej są to programy, które oferują zakup tzw. paczek reklamowych. Oczywiście jest to wszystko pic na wodę, bo wypłaty pochodzą z wpłat nowych użytkowników.

 

| Na jakiej zasadzie to działa

Jeśli uważasz, że wystarczy zapisać się do takiego programu i to wszystko, to jesteś w dużym błędzie. W większości tego typu programów, aby móc otrzymywać zarobki z podziału, należy zainwestować pieniądze. W większości przypadków bazuje to na zakupie pakietów reklamowych, który wykorzystujemy na promocję danego produktu bądź strony internetowej. Za przykład niech posłuży jeden z największych programów tego typu jakim był Traffic Monsoon. Piszę w czasie przeszłym, ponieważ w mojej ocenie jest to już jego koniec. Ale do senda. Jak to działa:

TM aby móc zdobyć naliczenia dzienne należało oglądnąć minimum 10 reklam dziennie. Jeśli tego nie uczynisz, to nie zdobędziesz naliczeń, czyli tzw. udziałów w zyskach.

Miało to na celu faktyczne dostarczenie zakupionych reklam do użytkowników aby nie dochodziło do sytuacji, gdzie użytkownik mógłby domagać się zwrotu pieniędzy.

 

| Ile na programach revenue share można zarobić

Tutaj nie ma jednoznacznie ustalonego limitu. Wszystko sprowadza się do tego jaką ofertę proponuje poszczególny program. Jednak przeważnie kształtuje się to na poziomie od 0.5% do 4%. Zwrot z inwestycji (ROI – Return Of Investment) przeważnie jest w granicach 120 – 150 procent. ROI obliczyć można prostym wzorem:

revenue-share-roi-inwestycjewinterneciepl

Więcej na temat wskaźnika ROI przeczytasz na portalu wikipedia: https://pl.wikipedia.org/wiki/ROI

 

| Jak zarabiać na programach revenue share

Sposobów zarabiania jest kilka. Oprócz inwestowania własnych środków, istnieją również inne metody zarabiania na revshare. Jednym z nich jest po prostu polecanie programu innym osobom. Z tego tytułu zarabia się w granicach ~10%  od każdego zakupionego pakietu reklamowego przez poleconego. Zdarza się, że niektóre programy mają wielopoziomowe programy partnerskie, więc mamy również zarobek od poleconych poleconego.

Klikanie w linki, oglądanie reklam to kolejny sposób jak zarabiać bez inwestycji własnej. Jednak cechuje się to tym, że trzeba poświęcić wiele dni aby móc konkretnie zarobić oraz mieć nadzieję na to, że program do tego czasu się nie zwinie.

I dodałbym tutaj jeszcze jedną metodę a mianowicie: kupując paczki reklamowe, staraj się reklamować inne biznesy, które mogą być skierowane do odbiorców danej witryny. Możesz reklamować swój link partnerski do innych programów tego typu bądź całkiem różne produkty. Pozwala to na wygenerowanie dodatkowego przychodu.

 

| Kiedy mogę wycofać środki z programu

Praktycznie wszystkie programy tego typu oferują zwrot kwoty zakupu paczek reklamowych w ciągu 2-3 miesięcy. Codziennie otrzymujesz zwrot w postaci do kilku procent. I te pieniądze w zasadzie możesz już wypłacać. Jednak tego typu działanie pozwala Ci tylko na zarobienie tylu pieniędzy, ile zaoferowali na zwrocie paczki. W rzeczywistości jest to nieco mniej, gdyż procesory płatnicze również pobierają swoje prowizje przy wypłatach. Dlatego też wchodząc w tego typu programy należy rozważyć chociaż możliwość re-inwestycji środków o kolejny cykl.

 

| Czy inwestowanie w tego typu programy są w 100% bezpieczne?

Absolutnie nie! A jeśli ktoś Wam mówi, że to zupełnie bezpieczny biznes, to wiedz jedno: chce on na Tobie zarobić pieniądze z polecenia. Programy revenue share to przeważnie dobrze zamaskowane piramidy finansowe. To nie są banki, które są objęte bankowym funduszem gwarancyjny,. Jednak trzeba przyznać, że w stosunku do ryzyka tutaj oprocentowanie zarobków jest dużo, dużo wyższe od innego rodzaju inwestycji. Dlatego też ewentualne ryzyko utraty środków jest adekwatnie wyższe.

.

Żelazna zasada: Inwestuj tylko tyle, na ile ewentualną stratę finansową możesz sobie pozwolić. Nigdy nie wydawaj pieniędzy przeznaczonych na życie codzienne. Z góry zakładaj, że wpłaconych pieniędzy możesz nigdy nie odzyskać. 
.
.
Chętnie poznam Wasze opinie na temat programów revenue share. Opisujcie swoje strategie oraz ewentualne wygenerowane zarobki :-)
8 Komentarzy
 1. Korzystam z revshare od 3 miesięcy i zgadzam się ze wszystkim napisanym w tym poście ;)
  Ryzyko to naturalna sprawa każdej inwestycji, dlatego warto pamiętać o dywersyfikacji. Znam też osoby które żyją tylko i wyłącznie z tych programów już od kilku lat, i radzą sobie wyśmienicie ;)

  Oceń komentarz:
  • Pewnie mają sporo poleconych? Ogólnie to się da na tym dobrze zarabiać ale w obecnych czasach ciężko wytypować program, który pociągnie dłużej niż kilka miesięcy przy dobrej stopie zwrotu.

   Oceń komentarz:
  • Program faktycznie fajnie się rozwija ale pamiętajcie, że to revenue share, więc nigdy nie wiadomo kiedy admin zacznie opowiadać bajki i zwijać interes ;-)

   Oceń komentarz:

Dodaj komentarz