Plus500 opinie traderów, komentarze i szczegółowa recenzja z 2020 roku

plus500 opinie

Plus500 opinie w sieci ma w większości pozytywne. Sam również zaliczam się do grona zadowolonych osób. Na platformie handluję nieprzerwanie od 2014 roku i złego słowa (odpukać) póki co powiedzieć o niej nie mogę. Każde zlecone wycofanie salda trafia na konto bez najmniejszego problemu. Platforma jest bardzo stabilna. Wpadłem więc na pomysł, iż podzielę się z Tobą swoją opinią na jej temat. W końcu dobre produkty trzeba wychwalać aby nie osiadły na laurach 🙂

Kilka słów o platformie Plus500

Stworzona została w 2008 roku a jej główna siedziba znajduje się w Izarelu. Posiada filie w takich miastach jak Londyn, Limassol i Sydney. Chociaż na początku działalności firma miała problemy z płynnością finansową, tak od przełomu 2010/2011 roku działa bardzo sprawnie. Platforma jest w pełni regulowana przez brytyjski urząd finansowy (Financial Conduct Authority) oraz Plus500CY Ltd regulowany przez CySEC (#250/14).

plus500 informacje o firmie

Pamiętam jeszcze czasy, gdy na początku swojej działalności broker znajdował się nawet na polskiej liście ostrzeżeń KNF. Był również tematem fotoreportażu programu UWAGA na TVN. Jednak od tego czasu sporo się zmieniło i okazuje się, że wiele wytoczonych tam argumentów nie ma już przełożenia w obecnych czasach. Bez najmniejszych problemów wypłaca zarobione środki i jest w pełni regulowany. Plus500 Ltd jest notowana na Głównym Rynku londyńskiej giełdy. Ich wartość jest szacowana na 1.000.000.000 USD.  

Rodzaje rachunków

W zasadzie, to do naszej dyspozycji jest dostępny tylko jeden rodzaj rachunku. Jednak w skład niego wchodzą dwa typy konta:

 • konto prawdziwe
 • konto demo

Ja osobiście proponuję Ci założyć od razu konto prawdziwe, które sobie od razu rozpocznij weryfikować aby móc handlować na prawdziwych pieniądzach. Zanim ten proces dobiegnie końca, to możesz skorzystać z konta demo do nauki i obsługi platformy. Dzięki temu będziesz mieć zweryfikowane konto w razie gdy podejmiesz decyzję do handlu na prawdziwych środkach. 

*76.4% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty twoich pieniędzy.

Weryfikacja konta krok po kroku

Plus500 (podobnie jak 99% innych brokerów na świecie) będzie wymagać od Ciebie weryfikacji tożsamości. Nie jest to wymysł brokera, lecz odgórne ustalenia nadzorów finansowych na rzecz przeciwdziałaniu prania brudnych pieniędzy oraz terroryzmowi. Bez weryfikacji konta się po prostu nie obędzie. Poniżej pomogę Ci przejść ten proces w jak najszybszy i bezstresowy sposób.

Krok 1 - zweryfikuj adres e-mail

Po udanej rejestracji na platformie, zostaniesz od razu zalogowany do swojego konta. Po lewej stronie w menu kliknij kolejno w zakładki KONTOPOTWIERDŹ E-MAIL. Na podany przy rejestracji adres e-mail został właśnie wysłany kod weryfikacyjny (z reguły są to 3 cyfry). Przepisz je do odpowiedniego pola na stronie i potwierdź.

Krok 2 - zweryfikuj konto i dane osobowe

Kolejnym punktem jest przejście do zakładki KONTOZWERYFIKUJ KONTO i wypełnienie krótkiego formularza, podając: swoje dane osobowe, datę urodzenia, numer telefonu i adres zamieszkania. Przy pytaniu o FATCA zaznacz odpowiedź "NIE" lub "TAK" ( tylko jeśli jesteś rezydentem jednego z niżej wymienionych tam krajów). Następnie zapoznaj się z warunkami umowy i potwierdź to odpowiednim zaznaczeniem. Wyślij formularz do kolejnego kroku.

W kwestionariuszu zostaniesz zapytany o kilka kwestii związanych z doświadczeniem w inwestowaniu oraz dochodach. Odpowiedz na nie zgodnie z prawdą po czym przejdź do kolejnego kroku.

Ostatnim punktem jest wybór dźwigni dopasowanej do konta. Obecnie dostępna jest tylko jedna jej wysokość jaką jest: 1:30.

Prawdopodobnie na zakończenie otrzymasz odpowiedź, że na podstawie udzielonych odpowiedzi handel na kontraktach CFD nie jest dla Ciebie odpowiednim wyborem. Jednak masz możliwość zakwestionowania tego i otwarcie konta mimo wszystko na własne ryzyko. Odfajkuj odpowiednie pole i wyślij formularz.

Krok 3 - weryfikacja ID

W kolejnym kroku broker wymaga aby podesłać do niego kopię swojego dowodu tożsamości, który potwierdzi tożsamość. Dokument musi być wydany przez organ rządowy i zawierać wszystkie następujące informacje:

 • zdjęcie osoby
 • pełne imię i nazwisko
 • numer identyfikacyjny
 • datę urodzenia lub adres
 • datę ważności

Tym dokumentem może być: dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport. Należy upewnić się, że kopia dokumentu w pełni pokazuje wszystkie szczegóły identyfikacyjne i nie jest przycięta na krawędziach. Dokument powinien być dobrej jakości - proponuję zrobić kopię własnym telefonem komórkowym lub aparatem cyfrowym.

Dodatkowym zabezpieczeniem dokumentu jest nałożenie na niego tzw. znaku wodnego. Jak to zrobić to znajdziesz wpisując chociażby na Youtube taką frazę: "jak nanieść znak wodny na zdjęcie". Jest tam masa poradników jak to wykonać. Każdy znajdzie rozwiązanie idealne dla siebie. Pamiętaj aby obydwie strony dowodu zapisać do jednego pliku i tak go wysłać!

Krok 4 - weryfikacja adresu zamieszkania

Z doświadczenia wiem, że wiele osób z tym krokiem ma najwięcej problemów. Broker wymaga, abyśmy zweryfikowali swoje aktualne miejsce zamieszkania poprzez wysłanie dokumentu potwierdzającego ten stan rzeczy. Wysłany dokument musi:

 • pokazywać Twoje imię i nazwisko oraz adres
 • nie być starszy niż 6 miesięcy
 • być dokumentem pokazanym w całości

Takim dokumentem może być:

 • wyciąg bankowy
 • wyciąg z karty kredytowej
 • rachunek za energię elektryczną
 • rachunek za wodę
 • rachunek za gaz
 • rachunek za telefon stacjonarny
 • rachunek za usługi telewizyjne
 • rachunek za Internet
 • wyciąg z polisy ubezpieczeniowej
 • deklaracje podatkowe lub nakaz płatniczy lokalnego organu podatkowego

Trudno jest to zrobić, gdy dopiero startujesz w dorosłe życie i nie masz jeszcze nic na siebie (domu, mieszkania). Z pomocą przychodzi ostatni podpunkt, czyli deklaracja podatkowa. Otrzymać ją można udając się osobiście do Urzędu Skarbowego i poproszenie o wydanie takiego dokumentu. W zależności od urzędu, czasem jest to bezpłatne a czasem kosztuje 20-50 złotych. Taki dokument jest ważny przez 6 miesięcy od daty jego wydania i można go użyć do innych celów (np. weryfikacji innych kont u innych brokerów).

Krok 5 - numer identyfikacyjny

W zasadzie nie wiem po co jest to pole, skoro wysyłamy kopię dowodu osobistego. Skoro jest, to trzeba wypełnić. W formularzu wybierz, że nie posiadasz takiego numeru a poniżej pojawi się opcja do wpisania numeru PESEL.

Krok 6 - weryfikacja numeru telefonu

Ostatnim punktem jest podanie swojego numeru telefonu i przepisanie kodu, którzy otrzymasz SMSem.

To wszystko. Gratuluję ukończenia procesu weryfikacji konta. Teraz pozostaje Ci poczekać kilka godzin, aż ktoś przeglądnie podane przez Ciebie informacje i aktywuje Twoje konto. 

Oczywiście jeśli nie posiadasz danego dokumentu w chwili obecnej, to zawsze możesz wrócić do poprzedniego kroku. Na początku zweryfikuj tyle,  ile dasz radę. Zawsze to będzie lepiej wyglądało w systemie i będą wiedzieć, że robisz coś w tym kierunku a resztę dokumentów doślesz, gdy je otrzymasz.

Dostępne platformy

Broker umożliwia korzystanie z wielu platform inwestycyjnych na wiele urządzeniach. Podstawową platformą jest ta z poziomu przeglądarki (dostępna bezpośrednio po zalogowaniu się na konto). Jest to zarazem jedna z najpopularniejszych opcji z której korzystają gracze.

Kolejnym rozwiązaniem jest ściągnięcie pod Windows 10 specjalnej platformy, która wygląda identycznie jak ta webowa. W tym celu udaj się do aplikacji SKLEP w systemie Windows 10 i poszukaj aplikacji do ściągnięcia o nazwie PLUS500. Podobnie zrobisz to dla urządzeń opartych o iOS lub MacOS.

Na urządzenia mobilne dostępne są aplikacje w oficjalnych sklepach (Google Store dla Android oraz iStore dla urządzeń od Apple).

Lista dostępnych instrumentów do handlu

Broker Plus500 udostępnia ogromną liczbę instrumentów przeznaczonych do handlu. Z miesiąca na miesiąc jest ona powiększana o kolejne pozycje. Oferuje CDF na:

 • akcje
 • surowce
 • indeksy
 • kryptowaluty
 • forex
 • towary

Sukcesywnie dodawane są nowe kryptowaluty, chociażby takie  jak Ripple, Ethereum, Dash czy Litecoin. A to dopiero początek handlu na wirtualnych walutach. Zapewne z biegiem czasu i zwiększonej popularyzacji kryptowalut, broker udostępni kolejne coiny do handlu.

Instrukcja handlu na platformie

Konto utworzone, depozyty wpłacone, zatem czas rozpocząć handel. I nie jest to nic skomplikowanego jakby się mogło wydawać na pierwszy rzut oka. W tym akapicie podam Ci kilka wskazówek i mam szczerą nadzieję, że pomogą Ci w pierwszych krokach na platformie Plus500.

Krok 1 - wybór rynku do handlu

Dobrym pomysłem jest wyszukanie takiego rynku, na temat którego masz już pewną wiedzę. Pozwoli to na lepsze przewidywanie podążania kierunku ceny. W innym przypadku będzie to zdecydowanie loteria.

*Przykładowe ceny

Krok 2 - podejmij decyzję o typie zlecenia

Tutaj nie ma nic trudnego. Na samym początku musisz zdeklarować czy chcesz kupić pozycję SPRZEDAJ (przewidujesz, że cena będzie spadać od obecnej) bądź KUP (cena będzie rosnąć od aktualnej wartości).

*Przykładowe ceny

Krok 3 - zdefiniuj wysokość inwestycji

Wybór liczby kontraktów na danym instrumencie to ustalanie wysokości inwestycji w dany instrument. Oczywiście używaj przycisków + i - aby zwiększać/zmniejszać wysokość inwestycji. Następnie użyj opcji zamknięcia pozycji w przypadku zysków i starty. Uchroni Cię to przed wyzerowaniem konta.

*Przykładowe ceny

Krok 4 - potwierdź decyzję o inwestycji

W ostatnim kroku musisz kliknąć w przycisk aby otworzyć daną pozycję.

W zasadzie to wszystko. Od teraz możesz na bieżąco śledzić stan swojej pozycji u dołu ekranu. W każdej chwili możesz ją zamknąć lub zmienić jej parametry. Pozwoli to na ewentualne zmniejszenie straty lub podniesienie zysków.

*Przykładowe ceny

Kilka rad na początek

Wiele osób pyta się jak handlować. W mojej opinii, to każdy sam z osobna powinien odnaleźć własny sposób na skuteczne i dochodowe handlowanie. Jednak jest kilka ogólnych rad, które pozwalają na jeszcze lepsze zarządzanie kontem i osiąganie lepszych wyników:

Wskazówka 1: skoncentruj się przede wszystkim na kilku instrumentach (np. towary takie jak: złoto, ropa, gaz). Pozostałe tymczasowo zignoruj, ponieważ zabraknie Ci czasu na analizę wszystkich dostępnych instrumentów.

Wskazówka 2: staraj się korzystać z dostępnych wskaźników oraz analiz (technicznej czy fundamentalnej).

Wskazówka 3: na początku przygody z handlem najlepiej jest handlować mniejszymi ilościami. Zyski będą mniejsze ale również ryzyko utraty wszystkich środków będzie adekwatnie niższe.

Wskazówka 4: nie bądź zachłanny. Na początek spróbuj handlu na koncie demo a dopiero później, gdy poczujesz, że jesteś gotowy wpłać minimalny depozyt i rozpocznij handel na prawdziwej gotówce. Nie porywaj się od razu na wysokie kwoty. Sprawdź się i swoje umiejętności przewidywania rynku na niższych kwotach.

Wskazówka 5: korzystaj z atrybutów Stop Limit i Stop Loss. Pozwoli Ci to na zabezpieczenie kapitału w przypadku gwałtownych i nieoczekiwanych zmian wartości rynku.

Plus500 opinie na temat platformy

W sieci na temat brokera Plus500 opinie są w miarę niezłe, jednak ciągle większość pochodzi sprzed okresu, gdy firma za dobrze nie działała. Obecnie są to w większości pochlebne opinie i nic nie zapowiada się na to, aby miało się coś w tej kwestii zmienić w najbliższym czasie. Firma dobrze sobie radzi, jest nadzorowana przez odpowiednie instytucje i stosuje się do regulacji.

Ponieważ zaczynają się pojawiać opinie na temat tej platformy również tutaj pod wpisem, to pozwolę sobie zacytować parę z nich:

W ostatnim czasie sporo kasy narąbałem u nich na kryptowalutach. Myslałem że nie wypłacą a tu zasko. Każda wypłata w 2 dni na koncie żałuje że nie kupiłem fizycznie bitcoinów ale grunt że do przodu jestem sporo i tak i tak.
Broker zdecydowanie warty polecenia. Zwazywszy na to ze obecne regulacje mocno zmiotly innych liderow rynku i zostali ci co naprawde sie na tym znaja. Nie mam nic im do zarzucenia. Wyplaty zawsze na czas. Z reguly w 2 dni mam pieniadze na koncie. Dzial obslgi klienta tez dobry. Mozna dzwonic nawet w niedziele. Moja ocena to 10-10. Nie zamieniam plus500 na innego brokera poki co bo po co skoro dobrze dziala
WITAM! osobiście polecam handel na kryptowalutach na platformie plus 500. Jak umiesz przewidziec w ktora strone pojdzie kurs to BAJKA. Zaraz wrzuce swoje skriny z okresu swiatecznego bo jest sie czym pochwalic

Odkąd powstał ten wpis, to nie pojawił się żaden negatywny komentarz pod ich adresem. A to już o czymś świadczy 🙂

Zalety i wady platformy Plus500

Platformę używam od kilku dobrych lat. Na przestrzeni tego czasu wyrobiłem sobie o niej opinię. Poszperałem w internecie i zauważyłem, że nie ja jeden widzę w niej więcej zalet niż wad. Oto jak ja oceniam platformę:

zalety

 • w pełni regulowany broker przez CyCES
 • stabilna platforma transakcyjna
 • szybki support 24/7 - email, czat i WhatsApp (bez niedziel)
 • Angle Double Right
  solidnie rozbudowana baza wiedzy
 • Angle Double Right
  regularnie dodawane nowe instrumenty
 • Angle Double Right
  niewysoki próg wejścia (min. 500 zł)

wady

 • brak zauważalnych wad

Chciałbym jeszcze nadmienić, iż opinie z lat 2011-2013 nie są w tej chwili wiążące. Sporo się zmieniło w firmie i widać te zmiany już na pierwszy rzut oka. Najlepiej szukać komentarzy i opinii z lat 2017 wzwyż. Są one najbardziej miarodajne i oddają stan faktyczny.

Depozyty i wypłata pieniędzy

Platforma obsługuje sporo metod na wpłatę i wypłatę pieniędzy. Do dyspozycji zostały udostępnione takie opcje jak:

 • Skrill
 • PayPal
 • Karta Kredytowa
 • Zwykły Przelew Bankowy
 • Ekspresowy Przelew Bankowy

W zależności od wyboru metody wpłaty, naniesione zostały ograniczenia minimalnych oraz maksymalnych kwot. Poniżej prezentuję tabelę z tymi informacjami:

metoda płatności

minimalna kwota [PLN]

maksymalna kwota [PLN]

Skrill

500

200 tyś.

Paypal

500

200 tyś.

Karta kredytowa

500

200 tyś.

Zwykły przelew bankowy

1.500

1 milion

Szybki przelew bankowy

500

200 tyś.

Plus500 pobiera minimalne opłaty za niektóre wypłaty - depozyty są bez dodatkowy opłat. Wszystkie ewentualne opłaty są realizowane po stronie procesorów bądź banków zgodnie z ich cennikiem opłat i taryf.

Minimalna kwota wypłaty środków z platformy to 450 pln. Metoda wypłaty musi być wykonana tą samą drogą co był zdeponowany depozyt. Kwota jest pobierana z konta i do czasu jej faktycznej wypłaty można ten proces anulować w dowolnym momencie, po czym dalej używać pieniędzy do handlu.

Wypłata środków trwa z reguły od 3 do 7 dni roboczych.

Podsumowanie

W ostatnich latach wiele się zmieniło u tego brokera. Są to zdecydowanie zmiany na plus. Plus500 opinie również posiada niezłe (również w internecie). Gołym okiem można zauważyć, że platforma stopniowo ale systematycznie zaczyna odzyskiwać swoją renomę na rynku. Sam handluję i nie narzekam ani trochę.

obsługa

szybkość

stabilność

opłaty

niskie prowizje - niewielkie opłaty za zlecenie wypłaty środków

sliders

dostępność

możliwość handlowania 24/7 - również w dni wolne (bez niedziel)

wypłaty

akceptacja wypłat w kilka godzin od wygenerowania zlecenia

cogs

narzędzia

dostępne aplikacje na Windowsa, iOS, MacOS oraz Web

pomoc techniczna

szybki kontakt poprzez czat,email i WhatsApp na stronie

dostępne języki

platforma w pełni spolszczona - ponad 31 innych języków

ocena końcowa

*76.4% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty twoich pieniędzy.

29 komentarzy do “Plus500 opinie traderów, komentarze i szczegółowa recenzja z 2020 roku

 1. W ostatnim czasie sporo kasy narąbałem u nich na kryptowalutach. Myslałem że nie wypłacą a tu zasko. Każda wypłata w 2 dni na koncie 🙂 żałuje że nie kupiłem fizycznie bitcoinów ale grunt że do przodu jestem sporo i tak i tak

 2. Broker zdecydowanie warty polecenia. Zwazywszy na to ze obecne regulacje mocno zmiotly innych liderow rynku i zostali ci co naprawde sie na tym znaja. Nie mam nic im do zarzucenia. Wyplaty zawsze na czas. Z reguly w 2 dni mam pieniadze na koncie. Dzial obslgi klienta tez dobry. Mozna dzwonic nawet w niedziele. Moja ocena to 10-10. Nie zamieniam plus500 na innego brokera poki co bo po co skoro dobrze dziala

 3. WITAM! osobiście polecam handel na kryptowalutach na platformie plus 500. Jak umiesz przewidziec w ktora strone pojdzie kurs to BAJKA. Zaraz wrzuce swoje skriny z okresu swiatecznego bo jest sie czym pochwalic 😀

 4. Pierwszy mój broker ale na razie mi wystarcza, jestem początkujący i handluję ok 2 miesiące. Szukałem więcej opinii o nim i trafiłem tutaj na bloga. Fajnie że nie jestem sam i więcej osób z polski tam ma konta :]

 5. Podoba mi sie ich konto demo ktore moze dzialac caly czas. No i latwo sie przechodzi pomiedzy tym kontem a real. Dobre maja kursy i niski spred. Tylko na Galaxy S8 apka ich nieco zamula ale tak poza tym jest ok. I popraw dane co do dlugosci wyplaty w artykule bo u mnie ona szla 2 dni 😀

 6. Bardzo dobra i szczera recenzja. Pomogla mi podjac decyzje czy warto sie u tego brokersa zalogowac. A czytalem na innych stronach o nim nie za dobre rzeczy. Dobrze ze to wytlumaczyles ze tak bylo w przeszlosci a nie terazniejszosci. Za dobra i fajna recenzje zarejestruje sie z linka twojego to chociaz tak ci wynagrodze wlozony wklad w ten artykul.

  1. Cieszę się, że pomogłem Ci podjąć decyzję co do wyboru brokera 🙂 Wszystkiego dobrego i jeśli możesz, to napisz za jakiś czas o swoich doświadczeniach z Plus500. Na pewno pomoże to innym niezdecydowanym w podjęciu decyzji 🙂

  2. @stan_niewazkosci bo te opinie sa sprzed wielu lat. Ja akurat w Plus500 mam konto od 4 lat i nigdy ale to nigdy nie bylo zadnych problemow. Pieniadze na koncie w 3 dni maksymalnie. A troche juz tam wyplacilem ;] Moge polecic rowniez z reka na sercu

    1. @andrzej, minimum to 500 złotych. Można wpłacić poprzez Kartę kredytową, przelew bankowy (Trustly, Klarna lub Przelewy24), Skrill lub Paypal. Wszystko odbywa się w ciągu kilku sekund 🙂 Chociaż tak szczerze, to aby mieć czym handlować, to depozyt taki rozsądny na początek to w granicy 1.000 złotych będzie lepszy. Oczywiście wszystko zależy od Ciebie – pamiętaj o tym!

 7. witam wplacilam przez skrill jakis czas temu. pomnozylam depozyt i teraz pytanie czy moge wyplacic np na konto bankowe albo karte kredytowa?

  1. Możesz zlecić wypłatę na konto bankowe lub kartę kredytową, ale najpierw musisz daną formę wypłaty zweryfikować. Z reguły trwa to 1 dzień. Jednak broker zastrzega sobie możliwość zwrotu pieniędzy poprzez tę formę, która została zastosowana przy depozycie. Ja od siebie dodam, że wpłacam przeważnie karta a wypłacam na konto bankowe lub portfele elektroniczne typu Skrill i ani razu nie było z tym problemu. Jednak trzeba się liczyć z tym, iż mogą zrobić wypłatę na oryginalną formę wpłaty.

    1. miales racje weryfikacja szybko bo juz na drugi dzien mialam i wyplata doszla na konto dwa dni pozniej. dziekuje za pomoc duzo cenny informacji tutaj znalazlam na temat tej firmy

 8. Heja. Odrzuca mi platnosc karta kredytowa. Jaka moze byc przyczyna? Zadna kwota nie przechodzi nawet 100 zl

   1. Limit dzienny mialem wykorzystany 😀 Juz wszystko dziala depozyt zlozony zaczynam handlowanie hehe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *