Neteller – Bezpieczny Portfel Internetowy | Wypłacaj Środki Kartą Kredytową Net+

Zwykły wpis
Oceń wpis:
Ten tekst przeczytasz w ciągu 10 minut

Neteller to kolejny tzw. ‘portfel internetowy’ który pozwala w łatwy sposób przelewać pieniądze oraz płacić za zakupy. Firma została założona już w 1999 roku, siedziba główna znajduje się w Wielkiej Brytanii a całość jest nadzorowana przez brytyjski nadzór finansowy (Financial Services Authority). Platforma jest dostępna w ponad 200 krajach oraz wspiera język polski. Do bezproblemowego korzystania z portfela należy mieć ukończone 18 lat.

| Zanim założysz konto na Neteller

W odróżnieniu od innych portfeli internetowych, które do tej pory zamieszczałem na łamach bloga, Neteller jest bardzo dobrze prawnie prowadzony. W związku z tym, każda rejestracja jest weryfikowana przez pracowników aby nie dochodziło do nadużyć. W tym celu wymagana jest weryfikacja personalna. Wiąże się ona z wysłaniem skanu dowodu osobistego, prawo jazdy bądź paszportu w celu potwierdzenia naszej osoby. Trwa ona z reguły do dwóch dni roboczych. O jej wyniku zostaniesz poinformowany drogą mailową.

 

| Dla kogo jest ten portfel?

Neteller w największym stopniu wykorzystywany jest jako środek płatności do bukmacherów internetowych. Szacuje się, że ponad 80% użytkowników używa go właśnie do tego celu. Jednak dla mnie jest on doskonałym sposobem do zasilania i wypłaty środków zarobionych na opcjach binarnych. Ogólnie portfel można użyć na wielu innego typu stronach – niekoniecznie powiązanych z hazardem.

 

| Zakładamy konto

kliknij tutaj aby założyć konto Standardowo po przejściu do witryny Neteller należy kliknąć w jakikolwiek przycisk nawołujący do rejestracji. Przeważnie jest on na zielonym tle o treści DOŁĄCZ ZA DARMO.

Rejestracja w Neteller

Rejestracja w Neteller

Otworzy się formularz zgłoszeniowy. W zasadzie jest on prosty do wypełnienia ale muszę wspomnieć o jednej rzeczy: waluta rachunku. Otóż nie polecam wybierać rachunku w PLN jeśli zamierzasz wyrabiać i używać karty Net+ bankomatowej. Karty od Neteller nie wspierają naszej waluty, zatem przy każdej płatności czy wypłacie z bankomatu system 2x przeliczy waluty z PLN -> USD aby po chwili z USD -> PLN. Średnio na takiej transakcji stracisz 6%. Sporo jak na płatność kartą.

Po poprawnym wpisaniu danych do formularz zostanie wyświetlony komunikat o złożonym wniosku. Na podanego maila przyjdzie wiadomość z potwierdzeniem oraz na stronie ukaże się  identyfikator bezpieczeństwa – warto go sobie gdzieś zapisać lub zrobić zdjęcie i schować głęboko w telefonie.

Neteller: potwierdzenie założenia konta

Teraz możesz kliknąć zarówno w przycisk WPŁAĆ TERAZ bądź IDŹ DO MOJEGO RACHUNKU. W obu przypadkach zostaniesz poproszony o zalogowanie się do swojego portfela. Do czasu pełnej weryfikacji możemy wpłacać pieniądze ale wypłaty są zablokowane. Dzięki temu możemy od razu przejść do wpłacania pieniędzy do brokerów opcji binarnych czy innych witryn bez czekania na końcowy efekt weryfikacji konta.

 

| Weryfikacja konta

Przy pierwszym logowaniu na samej górze pokaże się wiadomość o potrzebie zweryfikowania konta. Zalecam zrobić to od razu, co przyśpieszy cały ten proces.

Panel klienta w Neteller

Panel klienta w Neteller

Cały proces składa się z trzech czterech etapów. Aby przejść do kolejnego, należy najpierw ukończyć pierwszy, później drugi a na końcu wysłać dokumenty.

 1. Pierwszy etap: wpłać środki
  Wystarczy wpłacić w celach weryfikacyjnych kwotę nie mniejszą niż 5 dolarów (w granicy 20 złotych). Sposobów jest sporo w tym karty kredytowe, szybkie przelewy bankowe czy nawet Bitcoin.
 2. Drugi etap: stwórz własne pytanie zabezpieczające,
  Musimy podać trzy różne pytania oraz odpowiedzi na nie. Koniecznie zapisz sobie pytania i odpowiedzi w bezpiecznym miejscu!
 3. Trzeci etap: wyślij dokumenty do weryfikacji toższamości,
  Należy za pomocą dostępnego formularza wysłać kopię jednego z poniższych dokumentów potwierdzających naszą tożsamość: prawo jazdy, dowód osobisty bądź paszport. Zdjęcie dokumentu można wykonać na dwa sposoby: kamerą internetową lub wgrać ręcznie wykonany wcześniej obraz,
 4. Czwarty etap: należy zweryfikować swój adres zameldowania/zamieszkania poprzez przesłanie jakiegoś dokumentu (jest ich do wyboru 7) ale nie może być starszy niż 90 dni. Najłatwiej to zrobić wyciąg z karty kredytowej podpiętej do naszego konta bankowego.

W ciągu kolejnych 2 dni roboczych otrzymamy na e-mail wiadomość na temat weryfikacji konta. W przypadku gdyby wysłane zdjęcie było słabej jakości również otrzymamy wiadomość aby wgrać je jeszcze raz.

 

| Obsługa portfela

neteller-portfel-platnosci-internetowych-nawigacja-inwestycjewinternecieplPoruszanie się po portfelu jest bardzo proste i intuicyjne. Sprowadza się do używania tylko panelu nawigacyjnego dostępnego po lewej stronie. A oto co znajduje się w poszczególnych sekcjach:

 • rachunek – panel główny po zalogowaniu na portfel
 • wpłaty – zestawienie metod do zasilenia portfela
 • wypłaty – wyślij środki na konto bankowe, zapłać za usługi na innych stronach i zarządzaj kartą Net+
 • przelew – wysyłka środków do innych użytkowników Neteller
 • karty Net+ – wyrabianie i zarządzanie kartami podpiętymi do portfela
 • historia – zestawienie wszystkich naszych transakcji (również kartą)
 • nagrody – program partnerski, lojalnościowy oraz aktywowanie konta VIP
 • kalkulator – łatwe obliczanie kwoty wypłaty w danej walucie
 • ustawienia – zmiana danych osobowych, haseł czy włączenie dwuetapowej weryfikację
 • pomoc techniczna – dział pomocy oraz kontakt z supportem

Nigdy nie miałem problemów z obsługą tego portfela. Praktycznie wszystko wykonuje się intuicyjne po pierwszym razie. Nic tylko logować się i korzystać :-)

 

| Karta Net+ (wirtualna, plastikowa i gift card)

Portfel Neteller oferuje nam możliwość wyrobienia karty kredytowej, dzięki której możemy płacić za produkty i usługi w internecie czy nawet wypłacać środki bezpośrednio z bankomatu. Do wyrobu są dwie karty:

 • standardowa karta plastikowa (physical card)
 • karta wirtualna (virtual card)

Obie działają na tej samej zasadzie ale jest kilka elementów, które je od siebie znacznie różni. W poniższej tabelce wyszczególniłem plusy i minusy każdej z nich.

Usługi Plastikowa (phy. card ) Wirtualna (virtual card)
Wypłata z bankomatu TAK NIE
Obsługa punktów akceptacji Mastercard TAK TAK
Opłaty miesięczne NIE 0
Opłaty za wydanie 13 USD pierwsza za darmo, kolejne $3
Opłaty za korzystanie NIE 0
Opłata za wymianę waluty 3.99% 0
Opłata za wypłatę środków 1.75% 0
Limit wypłat na dobę 4 BRAK OPCJI
Limit wypłat gotówkowych na dobę 1000 USD BRAK OPCJI
Limit zakupów online 10 10
Limit gotówkowy zakupów na dobę 3000 USD  7000

Jest jeszcze jedna ważna kwestia dotycząca karty wirtualnej. Przy jej zakładaniu należy wpisać kwotę (wartość w walucie w jakiej mamy portfel) maksymalną, jaką chcemy mieć możliwość obrotu w jej obrębie. Maksymalna kwota to 10.000 USD. W sumie możemy mieć takich kart 4. Później pozostaje tylko karta plastikowa bez limitów.

Wyrobienie Gift Card to każdorazowy koszt $3. Jedyny limit to maksymalne wyrobienie 5 kart w miesiącu dla kont nie zweryfikowanych lub 15 dla posiadających weryfikację.

 

| Konto VIP

W celu jeszcze lepszego zabezpieczenia naszego konta oraz otrzymania mniejszych prowizji, można skorzystać ze specjalnego programu lojalnościowego jakim jest Neteller VIP. Nie jest to konto dla każdego, ponieważ aby ubiegać się o nie należy w roku kalendarzowym zdeklarować chęć zdeponowania minimum 10.000 USD. Sporo jak na polskie realia. Mimo wszystko w mojej ocenie warto.

VIP NETELLER

VIP NETELLER (kliknij aby powiększyć)

Takie konto daje nam bardzo dużo dodatkowych ulepszeń. Poza chatem VIP który jest dostępny 24/7, dostajemy też gwarancję 100% zwrotu gotówki za nieautoryzowaną transakcję na koncie. Zweryfikowane konto VIP reklamuje się też bardziej elastycznymi możliwościami wypłat/wpłat oraz niższymi prowizjami za wymianę waluty. Dodatkowo do konta przypisywany jest menadżer który odpowiada z chęcia na wszystkie Twoje pytania I rozwiewa wszystkie wątpliwości.

A oto wszystkie korzyści płynące z posiadania takiego konta:

 1. Gwarancja ochrony przed oszustwami dla użytkowników VIP
  NETELLER zwróci Ci 100% wartości w przypadku straty finansowej poniesionej w wyniku nieupoważnionego działania na rachunku.
 2. Wpłaty/wypłaty z rabatem
  Użytkownicy VIP otrzymują eksluzywne rabaty na wpłayt i wypłaty środków pieniężnych. Rabaty są rozliczane miesięcznie.
 3. Wypłaty następnego dnia
  W przypadku użytkowników o statusie Gold, Platinum oraz Diamond VIP wypłaty przelewem bankowym są realizowane następnego dnia roboczego (właściwego dla Zjednoczonego Królestwa).
 4. Punkty lojalnościowe z okazji rocznicy
  Za każdy rok korzystania z rachunku NETELLER otrzymasz od nas dodatkowe punkty lojalnościowe.
 5. Rachunki wielowalutowe
  Oszczędzaj na opłatach za wymianę waluty i ograniczaj utrudnienia podczas podróży lub zakupów w witrynach międzynarodowych.
 6. Gwarancja wyższego limitu
  Użytkownicy o statusie Gold, Platinum oraz Diamond VIP otrzymują wyższe limity na wszystkie transakcje.
 7. Dzienny limit na wypłaty z bankomatu
  Użytkownicy o statusie Gold, Platinum oraz Diamond VIP mogą wypłacić do 3300 USD na 24 godziny. Użytkownicy o statusie Bronze i Silver mogą wypłacić do 1000 USD na 24 godziny.
 8. Menedżer sprawujący opiekę nad Twoim rachunkiem VIP
  Twój osobisty menedżer VIP udzieli Ci odpowiedzi na wszystkie pytania i wątpliwości w Twoim języku.
 9. Chat VIP
  Nasza ekskluzywna usługa Chat VIP jest dostępna 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu i możesz z niej skorzystać w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości.
 10. Elastyczne limity transakcji
  Nasze wysokie limity transakcji mogą być jeszcze wyższe w zależności od Twoich potrzeb.
 11. Niższe opłaty za wymianę waluty
  Użytkownicy NETELLER o statusie VIP mogą zaoszczędzić na opłatach za wymianę waluty w odniesieniu do wszystkich transakcji związanych z wymianą waluty.
 12. Punkty lojalnościowe
  Zdobywaj punkty za zrealizowane transakcje i wymieniaj je na gotówkę.

Aby móc przystąpić do programu, należy skontaktować się z supportem Neteller. Nie ma bezpośredniego linku o wnioskowanie o konto VIP.

 

| Aplikacja mobilna

neteller-portfel-platnosci-internetowych-aplikacja-mobilna-inwestycjewinterneciepl Neteller oferuje swoim użytkownikom możliwość skorzystania ze specjalnej aplikacji mobilnej. Dostępna jest ona zarówno dla posiadaczy oprogramowania Android oraz iOS. Jednak jest ona dość mocno ograniczona i daje nam możliwość jedynie podglądu na saldo naszego konta oraz przeglądanie historii transakcji. Nie jest możliwe wykonanie żadnej operacji finansowej z jej poziomu. Bardzo to zaskakujące. Bo po co komu taka aplikacja, jeśli niewiele można z jej poziomu zrobić.

Link do pobrania aplikacji:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.moneybookers.skrillpayments.neteller&hl=pl

Osobiście oceniam aplikację na 1/5. Mam nadzieję, że któregoś dnia usprawnią ją o nowe funkcje i będę mógł zmienić tą ocenę. Póki co zostaje.

 

| Podsumowanie

Neteller zachęca nas między innymi niskimi opłatami za przelewy i transakcje, darmową kartą prepaid Net+ oraz ogromną ilością możliwości transferu pieniędzy, zaczynając od zwykłego przelewu, poprzez zwykłe karty kredytowe aż na Bitcoinach kończąc.

Dostępna jest duża ilość walut którymi możemy operować (aż 19!), otrzymywanie środków jest darmowe a interfejs strony jest niesamowicie intuicyjny I prosty. Jeśli interesujecie się opcjami binarnymi, forexem czy chociażby zakładami bukmacherskimi to Neteller jest dobrym wyborem.Bbardzo szybkie wpłaty które trwają dosłownie kilkanaście sekund oraz program lojalnościowy który umożliwi nam zminimalizowanie opłat to praktycznie niewidocznej kwoty.

 

kliknij tutaj aby założyć konto

 

7 Komentarzy
 1. Kiedyś korzystałem z netellera ale przestał się rozwijać w przeciwieństwie do Skrilla. Teraz sytuacja się odwraca. Skrill po roku zmiany właściciela osiada na laurach a Neteller nadrabia jak może. Warto sprawdzić oba portfele i porównać.

  Oceń komentarz:
  • Niedługo pojawi się recenzja Skrilla. Może także pokuszę się o jakieś porównanie obu procesorów :-)

   Oceń komentarz:
 2. Neteller naprawdę ostatnio się rozwinął ,warto z niego korzystać.
  Zapraszam na mojego bloga o zarabianiu ,który dopiero otworzyłem wkrótce ukaża się pierwsze posty o zarabianiu.

  Oceń komentarz:
 3. Neteller zmienił dzisiaj nieco politykę weryfikacji konta. Od teraz należy dodatkowo zweryfikować swój adres zamieszkania/zameldowania poprzez podesłanie odpowiedniego dokumentu np. wyciąg z karty kredytowej, umowy najmu mieszkania, rachunku.

  Oceń komentarz:

Dodaj komentarz