DISIGN.PL [ZAKOŃCZONY]

Od kilku tygodni prowadziłem obserwację oraz starałem się zasięgnąć nieco info od znajomych na temat polskiej firmy Disign.pl, która oferuje w zamian za kapitał inwestycyjny dość przyzwoite (jak na polskie realia) stopy zwrotu (najlepsza oferta jaką udało się mi wypatrzeć to 21% w ciągu 101 dni co w skali roku pozwoli wygenerować około 76,65% czystego zysku).  Być może brzmi to nieco za pięknie co dla niektórych z Was (bo przecież na lokacie w banku mamy raptem 5% w skali roku) ale takie właśnie zarobki oferuje Dising dla inwestorów zewnętrznych. Ostatecznie odważyłem się tutaj ulokować trochę swoich środków, więc podzielę się również spostrzeżeniami i wynikami prywatnego, malutkiego 'śledztwa’. Zapraszam do lektury i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami.

 

Na początek zacznę od przedstawienia 'czym i kim’ jest opisywany przeze mnie program. W sumie to inwestujemy w nim pieniądze, które to firma Disign oraz BIGformat wykorzystują do celów reklamowych na nośnikach cyfrowych (telebimach LED).  Zdaję sobie sprawę, że pewnie nie wszyscy słyszeli o Disign ale firma BIGformat.tv była mi osobiście znana wcześniej ze słyszenia i widzenia, więc być może ktoś z Was również ją kojarzy. Myślę, że najlepiej będzie gdy w skrócie opiszę zarówno jedną jak i drugą aby przybliżyć ich profil działalności.

 

Kilka słów o firmach

Firma, działająca legalnie od 2006 roku, będąca zarazem największą siecią cyfrowego outdooru w naszym kraju. Jej główna siedziba mieści się w mieście Kalisz przy ulicy Złotej 71 (apartamentowiec – można oglądnąć na Google Street View). Są obecnie największą siecią DOOH (Digital Out Of Home) wyspecjalizowaną w sprzedaży czasu reklamowego na ekranach diodowych (telebimach). Obecnie do swojej dyspozycji posiadają ponad 1.000 nośników w całej Polsce, dzięki czemu swoim zasięgiem obejmują ponad 99% największych 8 miast w Polsce oraz 95% poza ich granicami. Dzięki temu wspomagają zarówno właścicieli jak i operatorów nośników w procesie sprzedaży. Współpraca z właścicielami nośników oraz małymi, lokalnymi sieciami DOOH zapewnia im stały dopływ reklamodawców.  Więcej informacji na temat ich dokładniejszego profilu działalności oraz innych informacji znajdziecie na ich oficjalnej stronie www.disign.pl

Każdy zainteresowany bliższą współpracą może osobiście umówić się na spotkanie i odwiedzić ich w jednych z dwóch miejsc:

Disign Kalisz
ul. Złota 71,62-800 Kalisz PL 
Telefon: +48 655 455 451 
Adres e-mail: biuro@disign.pl

lub

Disign Warszawa
ul. Świętokrzyska 18/413, Warszawa
Telefon: +48 731 202 202
Adres e-mail: biuro@disign.pl

Sam osobiście jeszcze tego nie uczyniłem ale będąc w jednym z w/w miast nie omieszkam się tam wybrać i porozmawiać.

Jak wspomniałem powyżej, obie firmy mieszczą się w tym samym apartamentowcu w centrum Kalisza. Swoją działalność rozpoczęła nieco wcześniej niż wspomniane wyżej Disign, bo już w 2005 roku. Od 2009 roku w pełni skupia się na branży DOOH. Zarządzana jest przez Piotra Pisarka, który to już 12 lat związany jest ze sprzedażą czasu i powierzchni w mediach.  Mamy tutaj do czynienia z firmą, która jest niekwestionowanym liderem jeżeli chodzi o reklamy wyświetlane na telebimach w naszym kraju. Wśród klientów dominują galerie handlowe, rozgłośnie radiowe, deweloperzy oraz klienci lokalni. Wśród referencji jakie możemy odnaleźć na ich stronie internetowej znajdują się takie marki jak Carrefour, LeroyMerlin,  Lotto oraz parę innych wielkich przedsiębiorstw. W chwili obecnej posiadają aż 5 własnych telebimów oraz setki które dzierżawią w innych mniejszych bądź większych miastach.

BIGformat.tv
ul. Złota 71 (biurowiec | 62-800 Kalisz
tel. 0 666 455 633 | 0 536 852 123
biuro@bigformat.tv | www.bigformat.tv
NIP: 536-114-61-30 | REGON: 251650195
Infolinia: (22) 213 90 97

To by było na tyle jeżeli chodzi o ogólny zarys działalności obu firm. Aby dowiedzieć się bardziej szczegółowy informacji zapraszam na ich oficjalne strony bądź do bezpośredniego kontaktu z ich pracownikami.

 

Jak zacząć

Generalnie aby rozpocząć współpracę z Disign należy stać się ich partnerem. Do tego celu służy nam specjalnie przygotowany portal dla inwestorów znajdujący się pod adresem partner.disign.pl Również przez ten link będziemy się logować do programu, dlatego dodaj go sobie do ulubionych zakładek, zapamiętaj bądź zapisz.

Rejestracja jest bardzo prosta. Po przejściu do witryny, należy kliknąć w lewym, górnym rogu w przycisk REJESTRACJA. Po wypełnieniu krótkiego formularza będziesz mógł się zalogować na swoje konto. Przy rejestracji nie jest wymagane podanie adresu e-mail ale osobiście polecam go dodać, ponieważ to jedyny sposób aby w przyszłości, gdy zapomnisz hasła, móc je odzyskać w bardzo szybki i prosty sposób.

 

Panel Użytkownika

Po rejestracji otrzymujesz dostęp do narzędzi, którymi będziemy operować w programie. Wszystko jest w jednym miejscu. Bardzo ważne jest aby po dołączeniu do programu uzupełnić w miarę możliwości swoje wszystkie dane osobowe, numery kont bankowych, telefony, adresy e-mail czy dokumenty potwierdzające nasza tożsamość w zakładce KONTO. Firma dba o to aby współpracować tylko z realnymi osobami.

 

Jak zauważysz, na górnej belce znajduje się szereg ikon. To właśnie tam będziesz się poruszał najwięcej. Po lewej stronie, po poprawnym zalogowaniu się zobaczysz swój login w systemie oraz imię i nazwisko. Poniżej możesz poczytać nt. Disign oraz BIGformat.tv, znaleźć przykłady zleceń, regulamin oraz kontakt do poszczególnych osób w support’cie (o nich nieco poniżej). Na głównej stronie publikowane są aktualności z życia programu. Z reguły są tam wpisy informujące o wdrożonych nowych opcjach w programie i ich aktualizacjach.

Poniżej opiszę poszczególne zakładki z górnej belki:

 • KONTO – miejsce, gdzie należy uzupełnić wszystkie dane personalne. To tutaj również wpiszesz adres konta bankowego, na który otrzymasz zarobione pieniądze w programie;
 • MOJE POZYCJE – zakłada w której dokonasz podglądu aktualnych pozycji, które dla Ciebie pracują bądź wcześniej pracowały;
 • HISTORIA – podgląd na historię salda w programie;
 • BLOKADY – podgląd na środki, które zostały zablokowane w danej pozycji do momentu, aż nie rozpocznie się jej praca;
 • UMOWY – to tutaj wygenerujesz i zażądasz wysyłki umówi i aneksów;
 • WYPŁATY – zlecanie wypłat środków z programu;
 • WPŁATA – informacja o aktualnym koncie bankowym, na które należy deponować środki do programu;
 • DEKLARUJ – jeśli wysłałeś środki do programu a wiesz, że nie zostaną one dodane w systemie, ponieważ nie dojdą w danej sesji bankowej, to możesz tutaj zdeklarować taką wpłatę, po czym środki będą do Twojej dyspozycji od razu, jeszcze przed ich fizycznym zaksięgowaniu na koncie Disign;
 • POWIADOMIENIA – szereg udogodnień, pozwalających otrzymywać powiadomienia po wykonaniu danej akcji na koncie. Możliwość otrzymywania powiadomień drogą mailową bądź SMS.

Poruszanie się po programie nie jest skomplikowane i każdy sobie z tym poradzi. Gdyby jednak pojawiły się jakieś problemy to można zawsze napisać do supportu bądź tutaj na blogu a na pewno pomogę bądź któryś z czytelników.

 

Depozyty i wypłaty

W programie aby coś zarobić trzeba zainwestować własne środki. Obecnie obowiązuje limit minimalnego depozytu na kwotę 5.000 złotych. Jednak, specjalnie dla czytelników bloga udało się mi wynegocjować brak limitu minimalnej inwestycji! Wystarczy w tym celu dołączyć do programu z linków prowadzących z tego bloga (np żółty przycisk ZAPISZ SIĘ DO PROGRAMU). Nie wiem jak długo pozwolą mi na taką ofertę, więc póki co warto chociażby się zapisać i mieć nielimitowane konto.

Depozyt możemy złożyć tylko i wyłącznie poprzez wpłatę środków bezpośrednio na konto bankowe firmy Disign. Aktualne dane potrzebne do wykonania zlecenia przelewu znajdziecie w zakładce WPŁATA lub poniżej. Należy pamiętać, iż każdy z osobna będzie posiadał oddzielny 10-cyfrowy kod wpłaty w okienku TYTUŁ WPŁATY który zostanie wygenerowany przez system.

Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe PI Piotr Pisarek

ul. Złota 71, 62-800 Kalisz


21 1950 0001 2006 0531 4098 0002 <<— to jest stary, nieaktualny już numer. Proszę na niego nie wpłacać. Zawsze sprawdzaj aktualny numer konta bankowego w zakładce WPŁATA.

Wpłata środków: [w tym miejscu będzie 10cyfrowy kod]

Po dokonaniu wpłaty aby nie czekać na zaksięgowanie przelewu w firmie można się skontaktować z panią Marleną Jakubowską pod adresem e-mail: marlena.jakubowska@disign.pl bądź telefonicznie: 690-987-008. Na maila można podesłać potwierdzenie przelewu w formie .pdf jaki wygeneruje nam nasz bank. Po chwili środki zostaną dodane do naszego konta w programie 🙂 Od teraz możemy szukać naszej pozycji w jaką chcemy zainwestować wpłacone środki.

Drugą opcją aby nie czekać na przelew jest zakładka DEKLARUJ. Proszę jej nie nadużywać w celu oszukania systemu, bo takie działania zostają bardzo szybko wyłapane.

Co do wypłat to służy nam do tego opcja WYPŁATA. Środki do wypłaty pojawią się wówczas, gdy dana pozycja się zakończy a dane środki zostaną z niej uwolnione. Póki co trzy razy wypłacałem z systemu i nigdy wypłata nie szła dłużej niż 24 godziny (z reguły była po paru godzinach na koncie).

 

Jak i w co inwestować

Przechodzimy do najważniejszego punktu w programie. Nasze depozyty są już zdeponowane, więc możemy zacząć myśleć w jaki instrument chcemy ulokować pieniądze. Przechodzimy w tym celu do zakładki 'pozycje oczekujące’, gdzie naszym oczom ukaże się lista pozycji w jakie możemy zainwestować. Jest to nic innego jak tabela w której mamy przedstawione kilka istotnych dla nas informacji. Pozwoliłem sobie zrobić zrzut ekranu aby lepiej zobrazować jak to wygląda i tłumaczyć.

 

Mamy tutaj zawarte najbardziej istotne informacje na temat pozycji jakie potrzebujemy. Począwszy wysokości premii za dany okres po kwotę dostępną na daną pozycję. Poniżej bardziej szczegółowo wyjaśnię każdą z nich.

Pozycja ID
To nic innego jak kolejny numer pakietu inwestycyjnego w programie. Służy on nam do lokalizacji danej inwestycji w obrębie naszego panelu użytkownika.

Data utworzenia
W tym miejscu dowiemy się kiedy dana pozycja w programie została utworzona przez administratorów. Klikając w tą kolumnę możemy segregować pozycje wg daty utworzenia. Jeżeli nie wchodzimy często do panelu możemy raz na jakiś czas wrzucić segregację wg daty i zobaczyć co nowego zostało dodane do programu.

Koniec zapisów
Jest to jedno z pierwszy okien na jakie musimy zwracać szczególną uwagę. Mówi ono nam kiedy dana pozycja zostanie usunięta z systemu. Jeżeli do tego czasu dana pozycja nie uzbiera wymaganej kwoty to zostanie ona usunięta a pieniądze z powrotem zwrócone na nasze subkonto w programie.

Czas pracy
Każda pozycja ma inny czas pracy w jakim nasz depozyt pracuje. Może to być raptem 14 dni a nawet 110. Wszystko zależy od nas jaką pozycję wybierzemy i jak długi to będzie czas jej pracy. Z reguły im dłuższy czas pracy, tym lepsze wynagrodzenie z tego tytułu otrzymamy.

Premia % za okres
Tutaj znajduje się to co nas najbardziej interesuje a mianowicie ile zarobimy % od naszego depozytu po danym 'czasie pracy’. W zależności jak długi jest 'czas pracy’ tak procent naszego wynagrodzenia się różni. Jak spojrzymy na powyższą tabelę to możemy zauważyć, iż pozycja pierwsza ID10001460772 po 105 dniach pracy da nam zysk 23% od naszego depozytu.  Natomiast ostatnia pozycja o ID10001460768 po 18 dniach pozwoli nam cieszyć się zarobkiem w wysokości 3%.

% dzienny
To nic innego jak wyliczenia ile części procenta (bo z reguły więcej niż 1 procent tutaj się nie osiąga) otrzymamy na dzień od naszego wkładu.

% miesięczny
Identyczna sytuacja jak powyżej z tym, że przekalkulowana w skali miesiąca.

% rocznie
Mamy tutaj wyliczenie ile procent byśmy zarobili w skali roku na tej pozycji gdyby trwała ona 365 dni. Póki co nie spotkałem się jeszcze z tak długimi pozycjami, więc przypuszczam, że takich nie ma jeszcze.

Kwota pozycji
Administratorzy programu informują nas o tym ile kwoty potrzeba aby móc ruszyć z daną pozycją. Jeżeli ta kwota zostanie uzbierana to pozycja zamknie się automatycznie (przed końcem zapisów) i zacznie generować zyski.

Zapisano %
Mamy tutaj podany procentowy udział wszystkich depozytów jakie zostały dotychczas złożone na daną pozycję. W momencie gdy jakiś depozyt został dopisany do pozycji to zmieni on kolor na jasny różowy. Wówczas łatwiej jest nam wyszukiwać pozycje w które wiemy, że ktoś już coś pragnie inwestować.

Kwota dostępna
Pozycja informująca nas o tym ile jeszcze w daną pozycję można zainwestować. Kwota dostępna może być mniejsza bądź równa niż 'kwota pozycji’. Jeżeli kwota pozycji wynosi 7.000zł a kwota dostępna w danej chwili wynosi 1.000 złotych to tylko tyle możemy zainwestować (ktoś już wcześniej się zdeklarował, że chce również w tą pozycję wejść więc pozostaje nam tylko ostatni tysiąc).

Mój udział / Moja deklaracja
Szybki podgląd dla nas ile w daną pozycję zdecydowaliśmy się włożyć.

 

Znamy już wszystkie pola, więc czas w coś zainwestować. Aby to uczynić należy zaznaczyć interesującą nas pozycję po czym w dolnym prawym rogu wpisać kwotę jaką chcielibyśmy zainwestować w zaznaczoną pozycję po czym klikamy guzik 'zadeklaruj’. Po pomyślnym dodaniu nas do listy powinniśmy mieć ową pozycję podświetloną na zielono. Jeżeli nie zdeklarowaliśmy  całej kwoty jaka była potrzebna do ruszenia z inwestycją to musimy czekać, aż kolejny inwestor zdecyduje się również w nią zainwestować. Może się zdarzyć, że do czasu zakończenia szukania środków na ta inwestycję nie znajdą się kolejni inwestorzy to wówczas kwota, która została zdeklarowana przez nas wróci do naszego głównego salda. Możemy również sami anulować chęć udziału w danej pozycji poprzez zaznaczenie tej pozycji i kliknięcie u dołu ekranu w guzik 'usuń swój udział/deklarację’. Po tym zabiegu znów będziemy mieli kwotę w pełni do dyspozycji w programie.

Po lewej stronie, tuż po zalogowaniu się znajdziecie więcej przykładów jak to się dokładniej odbywa, zatem zachęcam do zapoznania się z materiałami tam zawartymi bo nie ma sensu ich powielać 😉

 

Moja inwestycja i strategia

Zdecydowałem się wejść w ten program z racji tego, iż jest on naszą rodzimą legalnie działającą firmą, która jest w pełni 'namacalna’ a nie tylko zwykłą pustą stroną w internecie. Od jakiegoś czasu poszukiwałem czegoś innego niż HYIP i w końcu się udało.  Moja inwestycja w programie w tej chwili jest na kwotę 10.000 złotych. Zainwestowałem ją w jedną pozycję na okres 92 dni przy oprocentowaniu 19%.  Pozycja wystartowała 3 września 2014 i jej przewidywany termin zamknięcia jest wyznaczony na 4 grudnia 2014.

Jak widać na zrzucie z mojego konta, pozycja powinna wypracować 1.900 złotych zysku. W praktyce otrzymamy tą kwotę pomniejszoną o podatek jaki należy odprowadzić do Urzędu Skarbowego. W rzeczywistości będzie to zarobek rzędu 1.539 złotych (1.900 – 19% podatku 351 złotych). Wszystkim zajmuje się Disign, który to w naszym imieniu odprowadza go do odpowiedniego dla nas US. Kwota inwestycji wydawać by się mogło, że spora ale czy zysk w skali 90 dni jest warty takiego ryzyka? Według mojej opinii tak, gdyż mamy tutaj do czynienia z namacalnym podmiotem uregulowanym prawnie. Do każdej zainwestowanej pozycji możemy otrzymać umowę oraz weksel in blanco. Aby ją otrzymać należy wejść w zakładkę 'UMOWY’ i zażądać jej wysyłki na nasz adres korespondencyjny.

 

Oferta specjalna dla czytelników bloga 

Zdaję sobie sprawę, że dla niektórych z Was, minimalny próg inwestycji w wysokości 5.000 PLN nie jest do przeskoczenia. Dlatego też napisałem do Disign z zapytaniem, czy nie udałoby się chociaż dla kilku czytelników bloga znieść tego limitu aby każdy mógł spróbować tutaj inwestować oraz przekonać się jak to wszystko działa. Otrzymałem pozytywną odpowiedź, gdzie zaoferowali dla każdego czytelnika bloga brak limitu minimalnej inwestycji! Zatem każda osoba, która dołączy do partner.disign.pl z tego bloga nie musi obawiać się o limity inwestycji. Osobiście nie wiem na jak długo pozwolą mi na taką ofertę ale póki jest to zachęcam do skorzystania i chociażby do przetestowania programu. Po rejestracji na platformie Disign, należy napisać do mnie wiadomość email poprzez formularz kontaktowy podając datę rejestracji oraz użyty adres email. Skontaktuję się z Disign i poproszę o zniesienie limitów dla Ciebie.

 

W ten oto sposób dotarliśmy do końca wpisu. Starałem się wyjaśnić działanie programu w najprostszy sposób, lecz jeśli pojawią się dodatkowe pytania to postaram się na nie odpowiedzieć w komentarzach i ewentualnie zmodyfikuję lekko wpis o nowe informacje. Oczywiście zachęcam do czytania dalej, gdzie będą pojawiać się aktualizacje i dodatkowe moje komentarze odnośnie programu jak i jego kondycji. Również zapraszam do komentowania i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami odnośnie tego projektu.

 

KONIEC PROGRAMU

 

 


 

 

Aktualizacja 14-09-2014

Właśnie mija 11 dzień od mojej inwestycji w Disign. W czwartek rano otrzymałem pocztą umowę (dwie sztuki) oraz wspomniany powyżej weksel in blanco. Skoro otrzymałem dwie kopie to jak mniemam, muszę jedną odesłać z moim podpisem (tego się jeszcze staram dowiedzieć). Wszystkie dokumenty jakie otrzymałem zamieszczam poniżej oczywiście z częściowo zamazanymi danymi osobowymi zarówno moimi jak i strony pożyczającej. Co do samego programu to zamieszczam również aktualny zrzut ekranu z mojego konta w systemie, gdzie są pokazane aktualne zarobki. Do tej pory udało się zarobić 223.25 złotych. Nie są to jakieś oszałamiające zarobki ale przynajmniej według mojej opinii bardzo pewne. Na lokacie tyle nie zarobię na pewno 😉 Do końca inwestycji pozostało nieco ponad 80 dni a już myślę o kolejnym zakupie innej pozycji. Póki co obserwuję. Szukam pozycji w okolicy 4% na +/- 24 dni. Codziennie przeglądam dostępne oferty i nie omieszkam się Was poinformować w którą pozycję zainwestuję to może się ktoś dołączy 😉


 

Skany powyżej – mam nadzieję, że w żaden sposób nie naruszę zasad współpracy z Disign. Może są one nie najwyższej jakości ale proszę kliknąć w obrazki to pojawią się w większych rozmiarach gdyby ktoś miał problem z ich odczytaniem 😉

Zapraszam również do śledzenia wątku na hyipforum, gdzie pracownik firmy odpowiada w miarę na bieżąco na pytania osób zainteresowanych programem oraz informuje o pojawiających się zmianach i nowościach.  Obecnie toczy się tam żarliwa dyskusja o tym, dlaczego firma Piotra Pisarczyka widnieje na liście KNF. Przyznam szczerze, że dla mnie ta lista od zawsze była aktualizowana na wyrost zanim cokolwiek zostało przez tą komisję sprawdzone. To, że tam widnieje w żaden sposób nie rzutuje na moją ocenę Disign.pl oraz jej działalność. To tak w ramach gdyby ktoś pytał w komentarzu 😉

Jeszcze jedna kwestia a mianowicie w nagłówku wpisu podałem, że zysk +75%/rok. Wkradł się tutaj błąd, gdyż nie odliczyłem podatku jaki musimy odprowadzić po zakończeniu pracy pozycji. Realnie wychodzi około 55% w skali roku. To tak w gwoli ścisłości.

Póki co to będzie na tyle. Myślę, że kolejna aktualizacja nie będzie za prędko gdyż nie ma tutaj co za wiele pisać. No chyba, że pojawi się jakaś interesująca pozycja w którą warto zainwestować to nie omieszkam się Was o tym poinformować. Czołem!

 

Aktualizacja 16-09-2014

Taka krótka i szybka aktualizacja ze względu na to, iż otrzymałem odpowiedź od Pani Marleny na pytanie czy trzeba odsyłać im jedną kopię umowy jaką mi podesłali. Odpowiedź brzmi TAK – trzeba podpisać jeden egzemplarz i odesłać na adres przy ulicy Złotej 71. Dzisiaj to uczyniłem i wszystko się w papierach zgadza 😉 Myślę jeszcze o dołożeniu do Disign trochę grosza ale to dopiero pod koniec tego tygodnia a najpewniej w przyszłym. Dam znać co i jak, więc zapraszam do systematycznego śledzenia wątku.

 

Aktualizacja 17-09-2014

Chciałbym wspomnieć, iż otrzymałem od firmy wgląd w ich umowy jakie podpisują z partnerami na reklamy na telebimach. Prezentują się one bardzo dobrze a kwoty wydawane przez reklamodawców są naprawdę imponujące (najwięcej umów opiewa na kwoty co najmniej 5 cyfrowe). Również na dobre słowo zasługuje szybki kontakt z Panem Pioterem P., który szybko i rzeczowo odpowiada na wiadomości.

Pojawiła się ostatnio informacja na forum, iż w tym roku również zostanie zrealizowana Digital Signage Summit (http://digitalsignagesummit.pl/) na której to firma Disign będzie posiadać własne stoisko i prezentować rynek cyfrowego outdooru. Jak wynika z informacji które zostały przedstawione, tylko Disign i jeszcze jedna firma poruszają problematykę mediowych badań DOOH. Zostanie również przedstawiona estymacja światowych instytutów badawczych do rozwoju rynku do roku 2020. Jeżeli tylko czas pozwoli to z chęcią się wybiorę na ten event. Czas pokaże 😉

Trwają również ostatnie prace do wprowadzenia nowego projektu rozbudowania sytemu. Z tego co się dowiedziałem, to trwają ostatnie uzgodnienia z prawnikami aby projekt miał silne podłoże prawne. Ma to być totalna rewolucja na polskim rynku alternatywnego inwestowania. Więcej szczegółów mamy poznać za kilka dni. Dlatego też wstrzymuję się póki co z dalszą inwestycją a czekam na więcej szczegółów w tej kwestii. Nie zmienia to jednak faktu, iż kapitał cały czas jest przeze mnie przygotowywany 😉 Będę Was informował w miarę na bieżąco jak tylko otrzymam jakieś informacje w tej kwestii.

 

Aktualizacja 23-09-2014

Zgodnie z zapowiedziami pojawiło się więcej informacji nt wyżej wspomnianego rewolucyjnego programu na Polskim rynku. Generalnie Disign planuje poszerzyć swoją ofertę (lub stworzyć całkiem odrębną platformę) dla firm i przedsiębiorstw, które również poszukują zewnętrznego systemu finansowania. Od strony popytowej zainteresowanie jest podobno ogromne. Póki co trwają ustalenia z kancelariami jak ten temat ugryźć prawnie.

Rozważanych jest kilka modeli biznesowych. Pierwszy z nich jest sytuacja, gdy podmiot szukający finansowania pozyskuje ją w bezpośredniej relacji z pożyczkodawcą a platforma nie uczestniczy finansowo w tym przedsięwzięciu. Przedsiębiorca miałby płacić prowizję platformie za pozyskanie finansowania.W tym modelu rozważana jest jest analiza due diligence wraz z dostarczeniem maksymalnie transparentnych informacji dla pożyczkodawców podobnie jak to ma miejsce w DP. Wówczas pożyczkodawcy mogliby samodzielnie zdecydować komu pożyczyć pieniądze.

Drugą koncepcją jest fundusz inwestycyjny, która jest dość długo obecna na polskim rynku finansowym, jednak nowością byłoby skupianie się na przedsiębiorstwach o dużym potencjale wzrostu i klarownym przełożeniu finansowania na zysk. Zaletą tego systemu jest brak konieczności sekularyzacji  transakcji, ponieważ ryzyko zawarte jest w cenie finansowania jaką ponoszą przedsiębiorcy w postaci opłat do funduszu. Wadą tego systemu jest brak wyboru przez pożyczkodawcę konkretnego pożyczkobiorcy. W tej koncepcji pożyczkobiorca nabywa jednostki uczestnictwa w funduszu. Trwają ustalenia z prawnikami jak ten temat ugryźć.

Zapowiedzi ze strony Disign brzmią ciekawie i pozwolę sobie przytoczyć jedną z wypowiedzi ich pracownika na pewnym forum:

Myślę że zainteresowanie będzie spore. Znam wiele przypadków, w których marże, a właściwie popyt na finansowanie wysokoprocentowe jest nawet większy od naszego w DP. W wielu wypadkach brak finansowania oznacza brak transakcji w ogóle. Ostatnio poznałem ciekawą branżę, gdzie handel pewną kategorią towarów na Allegro daje marże nawet 800% przy dużym popycie ze strony kupujących i problemem jest tylko kapitał. Cykl od zakupu do sprzedaży towaru nie przekracza 2-3 miesięcy. Choć wydaje się to niewiarygodne osobiście sprawdziłem transakcje i tak faktycznie jest. Takich przykładów jest więcej. Handel w różnych niszowych branżach pozwala na bardzo wysokie zyski. W usługach jest podobnie, czego przykładem jest DP. Faktem natomiast jest, że wiele tych niszowych branż nie jest w stanie wchłonąć bardzo dużych kapitałów. Ale to raczej nie problem, można budować portfel z wielu przedsięwzięć z jednoczesną dywersyfikacją.

Brzmi ciekawie co nie? Starałem się pogrzebać troszkę na Allegro ale nie sposób jest znaleźć o co im chodzi 😉 Z niecierpliwością będę czekał na kolejne informacje w tej kwestii i jeżeli ów system powstanie, to na pewno zostanie na blogu dokładnie opisany i prześwietlony w kolejnym, oddzielnym wpisie 🙂

W związku z tymi zapowiedziami i brakiem sprecyzowania kiedy ów system miałby powstać, to będę kontynuował inwestycję w Disign. Kwota dla kolejnej inwestycji już jest praktycznie zebrana – czekam na ostatni przelew. Pomału rozglądam się za pozycjami w jakie warto inwestować ale z racji tego, że się dosyć szybko wszystko zamyka to poczekam aż będę gotowy na wysłanie pieniędzy. Oczywiście podam informację w jaką pozycję będę inwestował jeżeli ktoś chciałby dołączyć do niej. Jeżeli pozycję będę mógł zamknąć sam to podzielę ją na pół i wejdę w dwie pozycje abyście i Wy mogli do mnie dołączyć. Zapraszam do śledzenia wątku.

 

Aktualizacja 01-10-2014

Tak jak to można przeczytać w komentarzach w dniu dzisiejszym dokonałem kolejnego depozytu do Disign w kwocie 12.000 złotych na dalsze inwestycje. Po przejrzeniu wszystkich dostępnych opcji warte zainteresowania wydają się dwie pozycje. Osobiście wchodzę w pozycję 1000677333 za całość. Jest to pozycja na 90 dni przy 20% zysku. Jeżeli ktoś jest chętny na dołączenie to zapraszam właśnie do inwestycji w tą pozycję. Jest jeszcze ponad 70.000 złotych wolnych a pozycja ma jeszcze 9 dni na znalezienie całego kapitału. Dodam jeszcze, że jak zawsze szybka wpłata i ekspresowa aktualizacja stanu konta w programie przemawia tym bardziej na plus dla Disign. Również kontakt z panią Marleną zasługuje na szczególne słowa uznania. W 5 minut była odpowiedź. Brawo!

Jeszcze jedna kwestia a mianowicie 10 Października w galerii Silesia a dokładniej w Empiro Caffe odbędzie się spotkanie z pracownikami tworzącymi Dising. Można przyjść, napić się kawy i porozmawiać o Disign. Cały event rozpoczyna się od godziny 14 na placu Słonecznym. Jeżeli ktoś jest zainteresowany przybyciem to proszę o potwierdzenie tego faktu do pana Andrzeja D. Więcej info w ciągu kilku godzin jak tylko zdobędę dane kontaktowe 😉

 

Aktualizacja 02-10-2014

Pozycja została już zamknięta – cała kwota została przez inwestorów zdeponowana. Dziękuję wszystkim którzy się do tego przyczynili, gdyż pozwala to nam zakończyć pracę pozycji dokładnie w ostatni dzień tego roku 🙂 Całkowity zysk z obu działających pozycji wyniesie 4.300 złotych. Najprawdopodobniej nie będę nic po zakończeniu ich prac wypłacał tylko całość znów przeznaczę na dalszą inwestycję. Jeszcze daleko do końca więc jeżeli się nic nie zmieni to pozostanę przy tej koncepcji.

Co do danych nt spotkania 10 Października, to niestety ale osoba odpowiedzialna za zapisy nie odpisała na moją wiadomość. Własnie wysłałem drugą wiadomość aby te informacje uzyskać i jak tylko coś będę wiedział to dam znać.

 

Aktualizacja 04-12-2014

Nadeszła ta wiekopomna chwila, gdy pierwsza pozycja w programie się zamknęła. Wygenerowała ona 1.900 złotych przychodu, który zostanie opodatkowany dopiero przy próbie wypłaty. Zatem aby skorzystać jeszcze bardziej, to całą kwotę re-inwestuję dalej. Tym razem będzie to zakup pozycji o numerze 1000738174 na okres 105 dni przy 22% oprocentowania. Póki co zadeklarowałem wpłatę, zobaczymy czy się uda zebrać całą kwotę jaka jest potrzeba do uruchomienia pozycji. Koniec zapisów za 3 dni, więc jeszcze trochę czasu jest. Łącznie do zebrania jeszcze ponad 89.000 złotych, więc sporo.

Więcej informacji o pozycji jak tylko ruszy. Zapraszam do wspólnej inwestycji wszystkie osoby, które czekały (a wiem, że jest Was kilka). Pozdrawiam.

 

Aktualizacja 06-12-2014

Kolejna pozycja zakupiona. Zgodnie z tym co podałem w komentarzach, zmieniłem pierwotną pozycję o numerze 1000738174 na 1000746356. Jest ona również na ten sam okres (105 dni) ale przy 24 punktowym oprocentowaniu. Pozycja zamknęła się bardzo szybko (w ciągu kilku godzin) i już pracuje. Czas jej zamknięcia przypada na 20 Marca 2015 i zarobi 2.856 złotych. Za nieco ponad 24 dni kończy się druga moja zakupiona pozycja i pewnie tego dnia pojawi się kolejny update (o ile nie wynikną do tego czasu jakieś komplikacje – odpukać!). Poniżej jak zawsze zrzut ekranu z mojego konta w systemie. Życzę kolejnych wysokich zarobków.

 

Aktualizacja 18-02-2015

Dawno nie było aktualizacji, bo nie było takiej potrzeby z racji tego, że działa, nalicza i wypłaca bez problemu. Natomiast w dniu wczorajszym tj. 17.02.2015 zostały przeprowadzone trzy spotkania, gdzie każdy z nas mógł zapytać o co tylko chciał firmę Disign. Osobiście nie byłem ale użytkownik #Michał zdał relację z tego spotkania (możecie ją przeczytać pod tym linkiem: http://www.inwestycjewinternecie.pl/disign-pl-inwestycje-w-polska-siec-ekranow-cyfrowych-nawet-55-w-skali-roku-program-dlugoterminowy/#comment-6698). Dlatego też tylko w skrócie przedstawię najważniejsze informacje:

 • Projekt Disign Partner potrwa do końca 2016 roku
 • Od połowy 2016 roku będzie stopniowo wygaszany
 • W Grudniu 2014 roku została założona nowa firma Big Format SA, która będzie stopniowo przejmować cały interes. Wypuszczone zostaną obligacje dla klientów funduszy a w drugiej połowie 2016 roku będzie proponowane przejście na zakup obligacji
 • W drugiej połowie 2015 roku wystartuje nowa platforma, która będzie miała za zadanie pozyskiwać pieniądze od prywatnych inwestorów dla firm (pod patronatem Disign/Big Format)

Nowości sporo, niektóre z nich są nieco smutne a niektóre pokazują, że będziemy mieli nowe fronty do inwestowania. Brzmi ciekawie i z niecierpliwością czekam na rozwój wydarzeń. Będę na bieżąco informował co i jak.

 

Aktualizacja 20-03-2015

Kolejna a zarazem ostatnia moja pozycja dobiegła końca. Jako, ze nie widzę żadnej ciekawej pozycji w którą warto byłoby coś wrzucić, to zdecydowałem się na wypłatę środków z programu. Gdy coś ciekawego się pojawi to pewnie zadeklaruję wpłatę i coś zainwestuję jeszcze. Ogólnie przez te pół roku jestem zadowolony z wyników i jakości obsługi. Niewątpliwie na wielkie słowa uznania zasługuje kontakt z firmą, gdzie odpowiedzi mailowe są niemalże natychmiastowe! Szczerze, to jeszcze nigdy się nie spotkałem z tak szybkimi reakcjami na wiadomości. Tutaj gratuluję pani Marzenie za świetny kontakt i życzę aby każdy z inwestorów miał taki sam.

Reasumując od zysku został potrącony podatek, który to płaci firma za mnie. Ja jedyne co muszę zrobić to w przyszłym roku wykazać cały zysk na zeznaniu podatkowym. Mała korekta – nie musimy wykazywać tych dochodów w zeznaniu podatkowym (informacja od Disign).

Oczywiście nie kończę jeszcze z programem, czekam na pojawienie się lepszych ofert 🙂 Śledzę na bieżąco sytuację ale niestety nic ciekawego nie widzę co by mogło przykuć moją uwagę.

 

Aktualizacja 02-04-2015

Zaraz po świętach Wielkanocnych rusza seria spotkań online z przedstawicielami firmy. Dołączyć do pokoju konferencyjnego można z tego linku: http://login.meetcheap.com/conference,disignpl Spotkania będą się odbywać cyklicznie (nie rzadziej niż raz na tydzień). Można wejść posłuchać i zadawać pytania. Pokój jest otwarty 24/h więc jak ktoś jest to można sobie wejść i porozmawiać.

 

Aktualizacja 25-04-2016

Ponad rok temu zakończyłem współpracę z Disign. Wypróbowałem trochę innych biznesów, jedne z lepszym drugie z gorszym skutkiem. Jednak w chwili obecnej nie widzę żadnego innego internetowego biznesu, który byłby tak pewny jak Disign. Żałuję, że zrobiłem sobie aż rok przerwy w inwestowaniu w Disign, no ale czasu nie cofnę. Czas więc ponownie wrócić do zarabiania z tą firmą. Na początek wpłaciłem 3.500 PLN na pozycję 50-dniową (koniec 14 Czerwca 2016), która pozwoli zarobić 11% od depozytu. Do końca czerwca mam w planie zdeponować w granicy 30.000 PLN oraz całość re-inwestować do końca tego roku. Poniżej dowód mojej inwestycji.

Pozycja ruszyła już rano ale dopiero teraz miałem czas i możliwości dodania informacji o tym. Szkoda, bo po mojej inwestycji było jeszcze kilkadziesiąt tysięcy wolnych do zainwestowania 🙁 Pojawiło się również małe info od firmy na jednym z for:

Z uwagi na weekend majowy w dniu 2 maja nie pojawią się pozycje. Analogicznie do pozostałych okresów świątecznych w dniach poprzedzających oraz następujących pozycje mogą nieco odbiegać od zwykłych tygodni.

Korzystając z okazji chciałbym w imieniu firmy życzyć Państwu owocnego wypoczynku.

Póki co pozycji jest kilkanaście ale widać, że pomału się zamykają. Jeśli ktoś chciałby zdążyć jeszcze coś zainwestować przed majowym, długim weekendem to jest to jedna z ostatnich chwil. Kolejne pozycje myślę, że pojawią się po 8 Maja. Zatem do usłyszenia po świątecznej przerwie!

 

Aktualizacja 10-05-2016

Druga pozycja już pracuje. Znalazłem podobną do poprzedniej, lecz tym razem 47 dni za 10% zysku. Czas jej zamknięcia przewidziany jest na 27 Czerwca. Zatem będzie na wakacyjny wypoczynek trochę więcej grosza 😉 Kolejną inwestycję przewiduję w przyszłym tygodniu bądź nieco później. Nie wiem czy się wyrobię z założonym 30.000 do końca Czerwca ale czas pokaże. Do usłyszenia!

 

Aktualizacja 12-05-2016

Znalazłem kolejną pozycję (identyczna jak poprzednia) 49 dni za 10%. Akurat miałem wolny 1.000 PLN więc zainwestowałem. Obecnie w programie pracuje 9.500 złotych. Kolejna inwestycja najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu. O ile będzie coś ciekawego do zainwestowania.

 
 

Podsumowanie programu

Poniżej możesz zobaczyć zestawienie moich zarobków w programie na przestrzeni trzech lat. W 2015 roku nie inwestowałem a jedynie wypłaciłem zyski z 2014. W roku 2016 planuję inwestować przynajmniej do jego końca. Oto całe zestawienie:

Rok: 2014 2015 2016
Suma depozytów [PLN]: 22.000 0 9.500
Suma zarobków [PLN]: 7.156 0 0
Wypłacone [PLN]: 0 27.796 0

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2016 16:32

 

 


215 komentarzy do “DISIGN.PL [ZAKOŃCZONY]

 1. Ciekawy wpis, ciekawy nie powiem 🙂 Z niecierpliwością czekam aż dodasz skany umów i weksli to pomyślę czy też nie wpłacić coś 🙂

  1. Również na nie czekam. W systemie mam informację, że zostały już wysłane, więc to pewnie kwestia kilku dni zanim otrzymam.

   Osobiście myślę nad wykupieniem kolejnej pozycji – póki co gromadzę środki na ten cel. Czas pokaże co i ile jeszcze uda się włożyć.

  1. Tak jak napisał ZerKIT- służą one do celów zabezpieczenia naszych inwestycji. Jeżeli firma nie wywiązuje się z wypłat, to wówczas jako posiadacze owych weksli mamy pierwszeństwo do otrzymania roszczenia z posiadanego przez nich majątku. Oczywiście w drodze sądowej.

 2. Z tego co ja wiem na temat weksli to jeżeli jest on in blanco to spełnia on funkcję natychmiastowej wykonalności jeżeli podmiot nie chce wypłacić gotówki. Poprawcie mnie jeśli się mylę

 3. Witam
  Jakiś czas temu wspominałeś mi o tym projekcje:)
  Teraz jak widzę z czym to się wiążę, być może za jakiś czas w to wejdę, aby po prostu dywersyfikować finanse.
  Bardzo ciekawy artykuł.
  Życzę powodzenia w inwestycji i może za jakiś czas ja tam też się pojawię.
  ps. Liczę na relację z działań:)

  1. Jak mówiłem, już od jakiegoś czasu się przyglądałem temu programowi i przekonał mnie do siebie. W szczególności z racji tego, że jest bardzo dobry kontakt z ich pracownikami i widać, że się rozwijają bardzo prężnie. W internecie można znaleźć ich jako patronów wielu ważnych wydarzeń zarówno społecznych jak i prywatnych.

   Być może dokument już mam w skrzynce ale z racji tego, że jestem poza domem do piątku to nie mam jak tego fizycznie sprawdzić. Jak tylko wrócę i je będę miał to nie omieszkam się nimi podzielić 🙂

   Pewnie przy weekendzie jakieś pierwsze małe podsumowanie się ukaże, także zapraszam do śledzenia wątku.

 4. Z ciekawosci sie zarejestrowalem i widze ze codziennie jakas nowa pozycja sie zamyka widac ze sie kreci to tam chyba jednak wejde za 5/6 tysiecy tylko jaka pozycje najlepiej wybrac? Masz jakies strategie Lukasz?

  1. Strategii jako takiej nie mam ale ostatnio liczyłem, że łapiąc krótkie pozycje w okolicy 25 dni za 4% w skali roku możemy zyskać kilka procent. Osobiście teraz takie pozycje szukam, chcę to sprawdzić w praktyce jak to się przełoży na ewentualne zarobki 🙂

   W piątek było do zamknięcia (pozycje, które miały już zdeklarowane depozyty) 6 pozycji, wczoraj raptem jedna pozostała a dzisiaj (niedziela 14-09) tych pozycji już jest sześć. Jak widać zainteresowanie spore bo zniesieniu limitów inwestycyjnych do progu 1.000 złotych.

 5. Cześć! Ciekawy program, właśnie przeglądam i praktycznie wszystkie pozycje są wykupione to chyba zainteresowanie duże? Kiedy dodasz te wzory umów co pisałeś?

  1. Witaj!
   Skany dokumentów dodane – doszły do mnie już w czwartek ale z racji tego, że przebywałem poza miejscem zamieszkania to fizycznie nie byłem w stanie tego zrobić wcześniej. Wszystko się zgadza, więc potwierdzam ich autentyczność.

   Co do zakupu pozycji to opisałem dwa komentarze wyżej. Zapraszam do dyskusji 😉

   1. Zastanawia mnie ten wpis do KNF bo bez powodu się tam chyba znaleźć nie można? Jak się na to wszystko zaopatrują panowie z Disign? Pytałes ich? Trochę trudno inwestować jak gdzieś z tyłu głowy ci coś podpowiada ze jednak taki wpis istnieje na ich stronie. Szykuje pieniądze i pewnie dołączę jeszcze w tym miesiącu. Czekam Łukasz aż dasz znać w jaka pozycję warto wejść 😉

    1. Wysłałem do nich zapytanie ale również odpowiedzi na ten temat możesz znaleźć na forum w specjalnym wątku poświęconym Disign. Jeden z pracowników, który zajmuje się prowadzeniem tego wątku odpowiada na każde pytania i pojawiło się ono już sporo czasu temu. Tutaj link: http://www.hyipforum.pl/index.php?/topic/5559-disign-partner-polski-program-30rocznie/

     Zbieram kapitał na kolejną inwestycję w Disign, więc jak tylko się zdecyduję to będzie stosowne info na blogu. Zapraszam do czytania na bieżąco 🙂

 6. Czesc jestem tutaj nowy i trafilem na blog przez przypadek. czy mozna tutaj powiedzmy wplacic 100 tysięcy i kupic pozycje za 10 tysięcy i reszte trzymac u nich gdybym sie zdecydowal kiedys jeszcze inna pozycje kupic? wydaje mi sie ze tak ale chce byc pewien wiec sory za pytanie od amatora

  1. jedyna zasada to minimum 1000zl depozytu i kupujesz ile chcesz pozycji i za ile chcesz reszta moze lezec u nich ale wg mnie to strata czasu jak kasa lezy i nie pracuje wiec lepiej wplac tyle ile chcesz tam obracac

  2. Hej!
   Pozwoliłem sobie zedytować Twój wpis nieco i poprawiłem błędy ortograficzne (sorry ale strasznie mnie to razi).

   Wracając do pytania to odpowiedź brzmi TAK – możesz. Pytanie tylko po co tyle wpłacać skoro nie zamierzasz tego na bieżąco zainwestować? Wpłać tyle ile chcesz w ten program włożyć a gdy zdecydujesz się w przyszłości na zakup kolejnych pozycji to dopłacisz 😉

 7. Jestem w programie, podoba się mi to od strony użytkownika. Łukasz kupujesz coś na dniach? Dasz wskazówkę jaka pozycję warto kupić?

 8. Witam wszystkich zainteresowanych. W sumie to jestem trochę zdziwiony, że tak wiele nowych osób się wypowiada – tak trzymać 😉

  Zacznę trochę od tyłu a mianowicie wczoraj otrzymałem wiadomość od Pani Marleny iż trzeba jedną kopię umowy podpisać i odesłać na adres firmy. Tak też dzisiaj uczyniłem 🙂 Zaraz zrobię aktualizację aby to było w miarę widoczne dla wszystkich czytających. Czasem może gdzieś zaginąć w komentarzu 😉

  Kolejna sprawa jest taka, że najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu lub końcem jeszcze tego będę wpłacał kolejny depozyt i zacznę rozglądać się za ciekawą pozycją. Najprawdopodobniej będzie ona krótkoterminowa no ale czas pokaże. Gdy tylko coś wpłacę to dam Wam znać.

  W samym Disign pojawiło się sporo nowych pozycji, więc jest w czym wybierać. Muszę tylko znaleźć troszkę więcej czasu i przekalkulować w którą by warto było coś grosza zainwestować. Szykuje się mi kolejna wypłata $100 z http://inwestycjewinternecie.pl/paidverts-platforma-reklamowa-ktora-dzieli-sie-zyskami-hit/, więc pewnie tą sumkę również w Disign włożę.

  1. Czekam na info a najlepiej napisz do mnie na maila. Na forum pisze ze admini wysłali jakieś dokumenty wiesz coś na ten temat? Dokumenty umów z reklamodawcami

   1. Potwierdzam otrzymanie od Disign kopii umów jakie zawarli oni z reklamodawcami w ostatnim tygodniu. Kwoty są naprawdę imponujące (nawet 5 cyfrowe) ale ze względu na zachowanie tajemnicy korespondencji nie mogę ujawnić nic więcej.

    Program jeszcze bardziej napawa mnie optymizmem więc zdecydowanie będę starał się tutaj ulokować jeszcze więcej środków a tym bardziej, że w ostatnich tygodniach bardzo ciężko znaleźć mi program w który byłbym skłonny zainwestować więcej grosza a zarazem był w miarę pewny.

    Pozwoliłem sobie dodać kolejną krótką aktualizację do wpisu z racji pojawienia się ważnej informacji.

 9. Ja w Disign jestem od ponad roku i wszystko OK – nie ma do czego się doczepić a pozycje wybieram zawsze patrząc na największy % miesięczny i tyle 🙂

  1. Kupujesz pozycję te długie na sto ileś dni czy krótsze? Zaciekawił mnie ten program tylko musze pożyczkę wziąść i policzyć procent czy mi się to opłaci. Wiem ze się nie pożycza na inwestycje ale nie mam innego wyjścia niestety 🙁

   1. Jest taka zasada, że nie pożycza się na inwestowanie! Pomimo tego, ze program wygląda bardzo stabilnie to i tak zawsze trzeba brać pod uwagę możliwość utraty środków. Lepiej zainwestuj mniejsze kwoty na jakie możesz sobie pozwolić w razie ewentualnej straty niż pożyczać.

    W dodatku pożyczysz pieniądze (nie wnikam skąd) to policz ile musisz oddać a ile zarobisz i czy gra jest warta świeczki.

    Co do zakupu pozycji to po dość pobieżnych obliczeniach wychodzi, że lepiej polować na pozycje 20-25 dniowe przy oprocentowaniu 4% i po zakończonym cyklu całość znów reinwestować na podobny okres czasu. Wówczas to kilka procent więcej w skali roku 😉 Nie zagłębiałem się w to jeszcze tak bardzo więc to takie pobieżne wyliczenia 😉

    @Majk1984
    Dobrze słyszeć! Dużo osób jest w tym programie co tym bardziej mnie przekonuje aby w niego więcej zainwestować.

    Póki co czekam na rozwój wydarzeń, bo mają pojawić się nowe opcje o czym pisałem w ostatniej aktualizacji. Czekamy na więcej info a później podejmiemy decyzję co i jak.

 10. Dodałem kilka nowych informacji nt nowo powstającego systemu pod patronatem Disign. Póki co wszystko jest w trakcie dyskusji i sprawdzania z kancelariami jak to mogłoby wyglądać pod względem prawnym.

  Również podjąłem decyzję, że na ten czas zainwestuję kolejny raz w Disign bo nie wiadomo tak naprawdę ile potrwa uruchomienie nowego systemu. Zapraszam do czytania i dyskusji.

 11. Nawet nie spodziewałem się, że trafię na tak atrakcyjny program. Bardzo ładnie go opisałeś i powiem, że bardzo mnie on przekonuje.
  Niestety dla mnie minimum, jakim jest 1 000zł, to jednak sporo i na chwilę obecną nie mogę sobie na to pozwolić aczkolwiek mam nadzieję, że prędzej czy później uda mi się zebrać taką kwotę i dołączę do grona zadowolonych partnerów/klientów 🙂

 12. Dla mnie też taka kwota na teraz jest nie do przejścia ale odkładam wszystkie pieniądze z zarobionych programów i może się uda tutaj zainwestować pod koniec roku 😀

  1. Program działa póki co jak w szwajcarskim zegarku i nic nie zapowiada żeby do tego czasu miało się coś zmienić. Nie wiem tylko ile ta opcja z minimum 1.000 złotych będzie dostępna więc jeżeli poważnie myślisz tam o inwestycji to radziłbym się w miarę sprężać 😉 Napiszę do supportu i zapytam czy mają ustawiony jakiś deadline.

  2. Weronika mam info od supportu odnośnie tego limitu. Jak twierdzą jest on czasowy tylko do momentu, gdy utylizacja pozycji będzie znacząca. Ja już ją zauważam, więc myślę, że to nastąpi niebawem.

 13. Ja już od kilku tyg. obserwuję ta firmę i obecnie jeszcze inwestuje w coś innego…ale od grudnia może wejdę na początek za 2tyś, aby już coś się kręciło. Bardzo ucieszyła mnie myśl, że będzie można razem z tobą wykupić jakiś pakiet:).

  Jak wszystko pójdzie dobrze to przewiduję tutaj wrzucić do 10 tyś. do czerwca przyszłego roku. Jak sam wiesz czekam na PL konto^^ bo tego biznesu już nie widzę do pociągnięcia bez konta PL.
  I chciałbym, ba mam nadzieję, że na tym blogu będą relacje z inwestycji- głośne przemyślenia jak i wspólne inwestycje 🙂

  1. Konto w Polskim banku to podstawa. Tutaj przelew do Disign musi się zgadzać z danymi podanymi w panelu jak i danymi w banku. Ja już prawie mam cały kapitał zebrany, czekam na ostatni przelew który powinien być około środy/czwartku i wpłacam kolejną kwotę. Myślę, że będzie to w granicy 10-13 tysięcy złotych.

   Pomału przyglądam się pozycjom ale nic nie widzę godnego zainwestowania. Próbuję upolować z jak najwyższym procentem na jak najkrótszy czas inwestycji. Czytajcie wpis bo na dniach będzie info w co zainwestuję 🙂

 14. Paninwestor czekam na informacje w ktora pozycje bedziesz inwestowal bo tez juz mam zdeponowane srodki mam swoje typy ale chcialbym rowniez poznać twoje więc jak możesz to wyślij mi maila na kizyk9@onet.eu dzieki

  1. Pieniądze mam już gotowe, dzisiaj wpłacam do Disign i zaczynam szukać pozycji wartych uwagi. Najlepiej gdybyś czytał chociaż raz dziennie ten wpis bo znając mnie to sobie zapomnę, że miałem wysłać Ci maila ale postaram się nie zapomnieć 😉

 15. [WAŻNE]
  Właśnie zdeponowałem środki i zainwestowałem w nową pozycję. Proszę o zapoznanie się z treścią aktualizacji wpisu powyżej. Wszystko szczegółowo opisałem. Brakuje do zamknięcia około 70.000 złotych więc każdy kto zamierza cokolwiek tam zainwestować na pewno zdąży coś ulokować 😉

  Powodzenia

 16. Pozycja została zamknięta. Brakujące 78.000 złotych dopłacili inni inwestorzy. Wiem, że paru dzięki informacji z bloga i mam nadzieję, że za 3 miesiące będziemy liczyć zyski 🙂

  Przez ten czas raczej już nie planuję kolejnych inwestycji w tym programie no ale czas pokaże. Będę na bieżąco zdawał relację jak się mają sprawy.

  Czołem!

  1. WOW szybko zamknęła się pozycja w 2 dni?? Pan ile masz już pieniędzy zainwestowanych w tym programie i jaką przyjmujesz strategię?? 100% reinwestycji przez rok/dwa ?

   1. Inwestorzy dopisali. Jak włożyłem swoje pieniądze to brakowało jeszcze prawie 80.000 złotych ale w dwa dni niecałe pozostali inwestorzy dopłacili i pozwolili pozycji się zamknąć i ruszyć.

    Wrzuciłem dodatkowe 12.000zł więc w sumie mam już 22.000 pln w programie. Nie przewiduję kolejnych wpłat ale zamierzam obecnym depozytem co najmniej przez pół roku obracać. Wszystko będzie zależało od tego jaka będzie kondycja programu. Nie ukrywam, że wiążę z nim duże nadzieje.

    Zawsze aktualny stan mojego konta w danym programie jest w podsumowaniu na końcu wpisu 🙂

    Z niecierpliwością czekam też na rozwój sytuacji z tym ich nowym projektem z którym chcą wystartować. Czas pokaże czy uda się do końca tego roku.

 17. Dzięki łukasz za wiadomosc na maila udalo sie mi wejsc za 32.500 oby sie nam krecilo to jak najdluzej i czekam na kolejne ciekawe pozycje jak bedziesz szukal. Gdyby nie email to bym nie zainwestował bo dopiero teraz wróciłem z trasy i mogłem poczytać dzieki

 18. @Kizyk9 nie ma sprawy, na szczęście pamiętałem ale zalecam jednak do śledzenia tematu osobiście.

  Dostałem dzisiaj od Disign kopie kilku umów na ich usługi od firm. Kwota opiewa łącznie na ponad 130 tysięcy złotych. Niestety ale nie mogę udostępnić tych plików publicznie – są do wglądu tylko dla wybranych inwestorów.

  Przez przypadek usunąłem maila od jednej osoby, która pytała się o Disign. Proszę o ponowny kontakt i przepraszam za zaistniałą sytuację.

  1. Myślałem nad stworzeniem jakiegoś systemu powiadomień na e-mail/telefon gdzie każdy zainteresowany otrzymałby informację o pozycji w którą inwestuję.

   Póki co zatem mamy 3 propozycje:

   – forum
   – grupa
   – system powiadomień

   Najlepiej by było aby każdy zainteresowany napisał jaką formę (bądź kilka form) chciałby tutaj zobaczyć to będziemy myśleć co dalej i jak to rozwiązać.

   Pozycja się bardzo szybko zamknęła (przy kwocie 78.000 złotych), więc jak mniemam trochę osób z tego skorzystało zatem zachęcam do wypowiadania się w tej kwestii udogodnień 🙂

 19. forum na temat Disign jest od początku programu tj 1,5 roku.
  prawda jest taka że bez waszych 10 czy nawet 30k intratne pozycje zawsze się zamykają… a na dziś jest wolnych pozycji na ponad milion

 20. Ja wybrałbym forum 🙂 i opcje oznaczenia danego topicu o tym aby na meila dostawac informacje czy cos się w nim dzieję czy nie… dzień na podjęcie decyzji wydaję się optymalny- jeśli okaże się jakaś ciekawa pozycja i napisanie tego na forum, że chce się wejść lub się wchodzi itp.

  Więcej nie piszę, bo jeszcze to nie czas, abym w tym programie brał udział 🙂

 21. Zdaję sobie sprawę, że wątek na hyipforum już istnieje ale myślałem o stworzeniu czegoś dla nas tutaj. Osobiście to jestem za stworzeniem osobnego wątku i dodatkowo system powiadomień email/sms.

  Jest informacja, że odbędą się jednak dwa spotkania z przedstawicielem DISIGN. Pierwsze już jutro tj. 10.10 o godzinie 14 w Silesia Park oraz jedno dzisiaj 09.10 o godzinie 20 jeżeli ktoś nie może w Piątek.

  Również w poniedziałek 13.10 w Katowicach o godzinie 20 w Silesia Center, Plac Słoneczny – Empiro Cafe odbędzie się kolejne spotkanie.

  Więcej informacji i potwierdzenie chęci wzięcia udziału należy zgłaszać bezpośrednio na adres: support@disign.pl

 22. Nie realne plany. Zanim się zgadacie to już będzie po ptakach (mowa o rodzynkach). Jak masz wolne saldo to wybierasz pozycję w całości albo gdzieś dorzucasz, jeśli ciekawa pozycja wystartuje jutro nie dzisiaj to nic nie stracisz. Wczoraj czy przedwczoraj zeszły szybko dwie wysokie % pozycje na ponad 300k. Dzisiaj chyba na ponad 200k w 1.5 godziny
  Rodzynki schodzą praktycznie od ręki…

  1. Racja, dosyć szybko się zamykają pozycje ostatnio. Nie mniej jednak będę kontynuował dodawanie informacji w tym wątku w jakie pozycje inwestuję.

 23. W ciągu ostatnich kilku dni dochodziły mnie informacje, że część inwestorów otrzymała wezwania do stawienia się na policji w celu przesłuchań. Ja osobiście takich wezwań nie otrzymałem. Nie mniej jednak pragnę tutaj przytoczyć oryginalną wiadomość od pracownika Disign, która wyjaśnia zaistniałe sytuacje.

  ’Witam Forumowiczów.

  Pragniemy odnieść się do pojawiających się w ostatnim czasie sygnałów o wezwaniach w charakterze świadków naszych Partnerów. Informujemy, że sytuacja ta jest oczywistą konsekwencją pojawienia się naszej firmy na liście KNF, która zawiadomiła odpowiednie służby o podejrzeniu naruszenia artykułu 171 mówiącego o gromadzeniu środków bez zezwolenia w celu obciążania ich ryzykiem. Obecnie trwa postępowanie „w sprawie” mające na celu zbadania zasadności podejrzenia KNF. W takim postępowaniu nasza firma nie jest stroną i nie ma wglądu do działań prowadzonych w ramach takiego postępowania. W żaden sposób nasza firma nie jest podejrzana o żadne działania niezgodne z prawem, trwa jedynie postępowanie wyjaśniające. Domyślamy się, że wezwania naszych Partnerów w charakterze świadka są związane z tym właśnie postępowaniem. Zgodnie z zaleceniem reprezentującej nas kancelarii prawnej, nie chcemy wypowiadać się na temat toczącego się postępowania, aby nie narazić się na pogląd, że próbujemy wpływać na jego przebieg. Jesteśmy pewni, że nasze działania w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej w żaden sposób nie naruszają prawa, dlatego spokojnie i bez obaw czekamy na zakończenie postępowania. Rozumiemy, że wizyty w urzędach w charakterze świadków nie tylko mogą uszczuplić Państwa cenny czas, ale też powodować przykre emocje. Jesteśmy jednak pewni, że rozumiecie i podzielacie Państwo nasze stanowisko w tej sprawie.’

  Źródło: http://www.hyipforum.pl/index.php?/topic/5559-disign-partner-polski-program-30rocznie/page-100

  – – – – –

  Nie ma powodu do paniki. Jak pisałem już wcześniej, Disign został umieszczony na stronie KNF już jakiś czas temu i wygląda na to, że w końcu zaczynają przepytywać ludzi czy nie padli łupem oszustów.

  Na dniach mają pojawić się pierwsze relacje osób, które udadzą się na przesłuchanie więc poznamy więcej informacji na ten temat.

  Osobiście te wiadomości nie robią na mnie większego wrażenia i zastanawiam się nad dopłaceniem jeszcze sporej ilości gotówki do programu.

  Ps. Otrzymałem w czwartek aneks do umowy. Tym razem otrzymałem również kopertę i znaczek od Disign aby odesłać do nich jedną z kopii umowy. Pierwszy raz spotykam się z takim działaniem firmy z jaką mamy tutaj do czynienia. Oby więcej takich partnerów biznesowych!

 24. W wątku cisza – czyżby brak zainteresowanych inwestycją w Disign? Pieniądze lubią ciszę ale żeby aż taką? 😉

  U mnie dla pierwszej pozycji od dzisiaj pozostało tylko 30 dni do jej zakończenia. Zarobiła ona już 1.275 złotych z 1.900 Podjąłem decyzję, że kwota depozytu + zarobek będzie re-inwestowana na kolejne pozycje. Nie wiem jeszcze czy znów będzie to na około 3 miesiące ale pewnie tak. Wszystko będzie zależeć od tego jakie będą dostępne pozycje w tym czasie.

  Obserwuję dział 'pozycje oczekujące’ i od jakiegoś czasu trudno jest utrafić na podobne pozycje jakie kupiłem na początku. No nic – czas pokaże co i jak 4 Grudnia 🙂

 25. Śledziłem firmę od początku jest zaistnienia na forum i przedstawieniu oferty przez , nie dawno zainwestowałem ok. 15 000 na spokojnie, w kilka pozycji, które mi się zamknęły na 3 i 5 tygodni z czego łączny zysk przyniósł mi lekko ponad 700 w obecnej chwili reinwestowałem cały kapitał na 2 pozycje na 22% i 21% jestem dobrej myśli jeśli chodzi o firmę. Polecam ! 🙂

  1. @Matiing

   Cieszę się, że wypowiada się ktoś, kto jest w niej nieco dłużej niż ja 🙂 Mam nadzieję, że będą dla nas pracowały te pieniądze bez problemów czego życzę Wam wszystkim.

   Na tą chwilę brak nowych istotnych informacji. Podzielę się za jakieś 20 dni swoimi spostrzeżeniami jak zamkną się pierwsze inwestycje 🙂

 26. Ja zamknąłem już 2 pozycje na 2% i 3% wszystko bez jakich kolwiek problemów teraz zainwestowałem w 4% oczywiście reinwestuję to cały czas

  1. Mi właśnie zamknęła się ta za 3% może to ta sama co twoja? Moja była na 22 dni a twoja Michał? Teraz hce na dłuższy okres i myślę o tej 21% a ty?

 27. Gratuluję Panowie! U mnie do zamknięcia pierwszej pozycji brakuje 16 dni a druga będzie mnie cieszyć w ostatni dzień roku 😉

  Dzisiaj otrzymałem maila od supportu Disign z kopiami umów na wyświetlanie reklam. Kwoty dużo niższe niż ostatnio ale przynajmniej widać, że się kręci biznes 😉

  Są fajne pozycje obecnie do zamknięcia przy 20% na 94/95 dni. Szkoda, że nie mam tam wolnych środków bo bym wziął je z pocałowaniem ręki.

 28. W temacie cisza ale co tutaj pisać, skoro wszytko gra. Za 9 dni zamyka się mi pierwsza pozycja. Podjąłem decyzję, że nie będę nic wypłacał ale całość zostanie przeznaczona na kolejną pozycję. Taki zabieg sprawi, że od zarobku nie zostanie odprowadzona kwota na rzecz podatku (ponieważ nie wypłacam), dzięki temu pieniądze będą w całości pracować.

  Pamiętacie, jak Bogaty Ojciec pisał w swoich książkach o przenoszeniu zapłaty podatku na późniejsze terminy? Pomimo tego, że tam sprawa dotyczyła nieruchomości to także w tym programu mamy możliwość odroczenia jego zapłaty, dzięki czemu wszystkie pieniądze pracują dalej na nasz zysk.

  Co do kolejnych pozycji to będę ponownie szukał tych na dłuższy okres czasu przy jak najlepszym oprocentowaniu. Na pewno się podzielę w jaką pozycję zainwestuję. Do usłyszenia za nieco ponad tydzień.

 29. Pan Iwestor sam będę taką samą strategie stosował, chociaż u mnie zamierzam przez około 2 lata cały czas wszystko reinwestować i tutaj pojawia się pytanie czy w jednym roku związku z tym nie będę musiał się rozliczać z Podatkiem?? Hmmm

  1. Podatek jest płacony/odciągany od naszych zarobków w momencie, gdy zlecasz wypłatę środków. Dzięki temu mamy możliwość przesunięcia go w czasie (dodatkowe 19% pracuje na kolejny zysk). Tak do końca jeszcze nie wiem jakby to wyglądało, jeżeli przez rok załóżmy 2015 nic nie wypłacisz z programu ale wydaje się mi, że dopóki nie masz zysków (pieniędzy na koncie) to podatku nie płacisz od tego. Tutaj podatek płaci za nas Disign, więc nasza rola ogranicza się tylko do wpisania dochodu w zeznaniu rocznym.

   Napisałem w tej sprawie do Disign oraz doradcy – zobaczymy co oni na to.

 30. Czy działania KNF nie mają przypadkiem znamion „nękania” firmy w celu jej wycofania się z inwestycji? Myślę że wszyscy tutaj świadomi forumowicze wiedzą iż faktem jest że DISIGN stanowi potężną konkurencję dla banków które dziwnym trafem potrafią zarabiać na naszych pieniądzach 100% rocznie i więcej dając ochłapy a firma Disign dzieli się zyskiem. Dodatkowo inwestuje w realny biznes a to ich boli.

  1. Całkowicie się z Tobą zgadzam, że KNF szuka dziury w całym.Jeżeli spojrzymy na ich stronę, to zauważymy, że część tych postępowań jest umarzana z braku dowodów na popełnianie rzekomych przestępstw. Problem jest też taki, że ta informacja już będzie się ciągnęła za podmiotami do czasu aż nie wprowadzona zostanie jakaś regulacja umożliwiająca usunięcie z listy ostrzeżeń publicznych.

   Osobiście nie znam ani jednej osoby, która by miała jakiś problem z wypłaceniem środków z programu. W oficjalnym wątku na pewnym forum, również same pozytywne wpisy od prawie 2 lat (miną dokładnie 12 Grudnia 2014). O czymś to jednak świadczy.

 31. Mam tylko nadzieję że KNF jako instytucja rządowa nie wykorzysta swoich „środków” aby zrobić z firmą to co zrobiło ABW w znanej redakcji…sądzę że takie działania ani telewizja są tu niepotrzebne, ludzie nie potrafią odróżnić prawdziwego biznesu od piramid Amber Gold… Czy firma ma na coś takiego zabezpieczenie?

  1. Wszystko może się zdarzyć. Z tego co wiem, to trochę osób dostaje wezwanie na przesłuchania. Za wszelką cenę szukają choćby jedną osobę, która czuje się pokrzywdzona przez Disign. Konkurencja nie śpi i trzeba się z tym liczyć. Jak pokazuje historia, państwo potrafi skutecznie zniszczyć każdy biznes. Za przykład niech posłuży Roman Kluska i jego Optimus. Poprzez niekompetencję urzędników (przede wszystkim US) stracił wszystko. Pan Roman wygrał w sądach i teraz państwo Polskie (czyt. my podatnicy) musimy mu wypłacić za to odszkodowanie. Przyszło nam żyć w chorym kraju jeżeli chodzi o przepisy, dlatego trzeba się liczyć, że nawet najlepszy biznes może zostać zgnojony.

 32. Właśnie zakończyła pracę jedna pozycja i dało mi to zysk 2057 złotych :))) Łukasz kiedy kończy się twoja bo moze razem zainwestujemy?? Pisales ze w tym tyg.

  1. Gratuluję! Moja pozycja kończy się jutro o 15:25. Przeglądam pomału dostępne pozycje ale póki co są średnie – mogłyby być lepsze. Na pewno dam znać tutaj co wybiorę 🙂

 33. Czekam na dalsze wieści. Będzie dobrze czy będzie jak z Optimusem (choć tu akurat Roman kumał się z rządem)?

 34. Pojawiły się na hyipforum (oficjalny wątek o disign) opinie osób, które dostały wezwanie na przesłuchanie. Podobno są to czynności rutynowe.

  Nie wiem czy się kumał z rządem ale jedno jest pewne – zrobił go na dużą kasę. Przypuszczam, że gdyby nie ta afera to wartość firmy mogłaby być dzisiaj dużo większa.

 35. Pierwsza inwestycja została zakończona! Cała kwota, którą wypracował kapitał jest dostępna do kolejnych inwestycji. Disign pobierze podatek przy próbie wypłaty tych środków, więc tym bardziej warto zakupić kolejne pozycje, gdyż pracuje ona podatkiem, który będzie trzeba zapłacić w przyszłości. Mamy tutaj podobną sytuację, jak pisał w swoich książkach Kiyosaki o odraczaniu spłaty podatku przy nieruchomościach.

  Moja kolejna pozycja została zadeklarowana. Jej numer to: 1000738174, czas pracy 105 dni przy 22%. Ciągle do jej uruchomienia brakuje około 89.000 złotych ale myślę, że zbierzemy całą kwotę dosyć szybko.

  Miło będzie, jeżeli do grona osób inwestujących w tą pozycję dołączy ktoś z czytelników.

  Więcej informacji w aktualizacji wpisu, który znajduje się na samej górze.

  1. Mam w planie wejście w Disign. Jednak zastanawiam się, czy warto wejść z małym kapitałem ok 1 tysiąca? Niestety jestem stosunkowo młodą osobą i kapitał zebrany do tej pory nie pozwala mi zainwestować więcej.

 36. Witaj Karol,

  Pozwoliłem sobie zrobić Ci krótką prezentację dla kwoty 1.000 złotych:

  1. Dzisiaj (04.12.2014) inwestujesz 1.000 złotych w pozycję na 105 dni przy oprocentowaniu 22%,
  2. 19.03.2015 będziesz miał w sumie 1220 złotych. Tego samego dnia kupujesz taką samą pozycję (pewnie ciężko będzie trafić ale to tylko symulacja), czyli na kolejne 105 dni przy 22%,
  3. 2.07.2015 będziesz miał na koncie w sumie 1488 złotych i znów kolejna re-inwestycja całości na kolejną pozycję 105 dni na 22%,
  4. 15.10.2015 będzie to już kwota 1815 złotych i teraz szukasz pozycji na około 50 dni przy oprocentowaniu 8%
  5. 04.12.2015 (mija rok) będziesz miał w granicy 1960 złotych. Jeżeli zdecydujesz się wypłacić wszystko to zostanie wówczas potrącony podatek 19%, czyli otrzymasz w sumie 1587 złotych //poprawka – będzie to oczywiście 1770zl. Zarobisz więc po roku czasu ponad 70%.

  Czy warto? Musisz sobie odpowiedzieć sam, bo jednych taki wynik zadowala a innym to ciągle mało 😉 Możesz np przez kolejne dwa lata cały czas reinwestować a zyski będą jeszcze większe, bo procent, który idzie na podatek cały czas pracuje dla Ciebie (jest odroczony).

 37. Witam serdecznie.
  Jestem inwestorem w firmie od bardzo długiego czasu tj. 1.5 roku. Wplacalem oraz wyplacalem duze sumy przynajmniej jak dla mnie tj. 100 k. Chcialem sie odniesc tylko do tego co napisal PANINWESTOR. Wkradl Ci sie duzy blad z podatkiem. Z tego co widze to policzyles podatek od 1960 zł a powinienes policzyc 19% od kwoty zarobionej tj. 960 zł. I wtedy po roku inwestycji zostaje 1777 zł. Pozdrawiam

  1. Faktycznie Wojtku – dziękuję za wyłapanie błędu – poprawiłem go powyżej dla potomnych. Życzę Ci kolejnych wysokich zarobków z Disign 🙂

 38. Witam
  Dużo czytałem na temat działania Disign i … wszedłem w to pare dni temu bez wachania i już mmam dwie pozycje które sobie pracują.
  Zobaczymy jak to się bedzie miało po pół roku, a myślę że dobrze no i nie wykluczone ciągłe doinwestowywanie

  1. Leszku,

   Pomimo tych wszystkich zawirowań z KNF, program działa bez najmniejszego zająknięcia. Wszyscy tutaj mamy nadzieję, że będzie tak przez cały czas czego życzę Wam wszystkim oraz sobie samemu 😉

   Ps. Do zamknięcia pozycji nieco poniżej 40% i 3 dni do końca. Mam nadzieje, że uda się zebrać potrzebny kapitał.

 39. Małe sprostowanie. Pojawiła się inna ciekawa pozycja o numerze 1000746356 na ten sam okres ale przy 24%. Transferuje środki na nią. Powstało jakieś 20.000 zł do jej zamknięcia.

  1. Dobrze że tak jest i działa poprawnie , wcześniejsze doświadczenia z KCH były jak najbardziej pozytywne , inwestowałem od samego uruchomienia programu do jego zamknięcia. Szkoda bo jak już się zaczyna komuś powodzić to wkracza KNF i wszystko zaczyna być nie tak. Również pozdrawiam i oby tak dalej.

   1. Na forach są informacje, że płacą jak w szwajcarskim zegarku. Oby tak było jak najdłużej! Pamiętajcie tylko, żeby rozsądnie inwestować bo życie jest przewrotne.

 40. Pozycja zamknęła się bardzo szybko i już pracuje. Zamknie się 20 Marca przyszłego roku (2015). Za nieco ponad 3 tygodnie kończy się kolejna pozycja i na pewno będę szukał kolejnej dobrej pozycji do re-inwestycji. Zapraszam do czynnego śledzenia wątku.

 41. Nie miałam jak napisać ale mam inną pozycję i też się kończy podobnie jak Twoja Łukasz tylko mniejszy procent. Gratuluję znalezienia tak dobrze oprocentowanej :))) pozdrawiam wszystkich miłego weekendu

 42. Ważna informacja odnośnie zbliżającego się okresu świątecznego i okolic Nowego Roku. Pojawił się komunikat ze strony Disign odnośnie terminów zapisów na pozycje. Pozwolę sobie zacytować cała wypowiedź na ten temat:

  „W związku ze zbliżającym się okresem świąteczno noworocznym od dziś aż do 5 stycznia 2015 roku nastąpią zmiany w zwyczajowych terminach pojawiania się pozycji. W okresie tym zmianie ulegną także terminu zapisów, co w pewien sposób będzie też wpływać na rentowność. Poniżej przedstawiamy kalendarz pozycji. Od dnia 5 stycznia 2015 pozycje powrócą do zwyczajowych terminów.

  Data wystawienia, termin zapisów:
  2014-12-16, 7 dni
  2014-12-17, 6 dni
  2014-12-18, 5 dni
  2014-12-19, 4 dni
  2014-12-22, 14 dni
  2014-12-23, 13 dni
  2014-12-29, 10 dni
  2014-12-30, 10 dni
  2015-01-05, 10 dni”

  Brzmi rozsądnie, gdyż w Święta Bożego Narodzenia nikt nie będzie pracował, więc trudno aby pozycje ruszały. Z racji tego, że moja kolejna pozycja zamyka się dokładnie w ostatni dzień roku, to pewnie przeczekam kilka dni w poszukiwaniu na kolejną dobrą pozycję. Do usłyszenia końcem roku!

 43. Druga pozycja zgodnie z planem się zamknęła w ostatni dzień 2014 roku. Wcześniej pisałem, że będę szukał kolejnej pozycji ale jednak zmieniam zdanie i wypłacam ostatni depozyt (12.000) + zysk 2.400 złotych. Cały kapitał będzie kapitałem rezerwowym dla Bitcoina w razie gdybyśmy mieli ponowny wzrost jego wartości.

  W dalszym ciągu pracuje pozycja, która zamknie się 20 Marca 2015. Najprawdopodobniej będę wszystko reinwestował. Czas pokaże, bo do jej zamknięcia pozostało jeszcze 77 dni.

  Co do nowości, to rozpoczął się montaż kolejnego ekranu przy Al. Krakowskiej 244 w Warszawie.

 44. Wypłata w ciągu kilku godzin od zlecenia pojawiła się na koncie bankowym 🙂 Wielkie brawa dla Disign!

 45. Po świątecznych przerwach pojawiły się nowe, dobre pozycje w Disign. Kto myśli o inwestycji ten może wyłapać kilka ciekawych ofert.

  1. Tak – cały czas jest 1.000 złotych. Pojawiają się nowe pozycje, także można czasem ustrzelić ciekawe perełki 🙂

 46. No ja się zaczynam przymieżać do wejścia w przyszłym tygodniu na razie jednak czytam o tym tutaj i na forum.

 47. Wprowadzono dwie poprawki do systemu:

  2015-01-21 Wersja systemu 1.404.

  + poprawione problemy z połączeniem szyfrowanym SSL3 (https), wsparcie dla nowego protokołu TLS, przedłużono certyfikat do roku 2018
  + dodana walidacja przy dodawaniu firm w postaci konieczności podania NIP

  – – – – – – – – – –
  Niestety ale u mnie dalej nie działa protokół SSL, więc wg mnie poprawka nie do końca poprawnie wykonana. Kilka innych osób też zgłasza na forach, że im nie działa ale są i tacy co mają zieloną kłódkę 🙂

  Ps. Fajna pozycja 20% na 90 dni jest. Warta rozważenia.

  1. Witaj!
   Obecnie jest ciekawa pozycja do wzięcia (97 dni za 21%). Ja pewnie dopłacę do programu w Lutym. Pamiętaj, żeby inwestować tyle, ile ewentualnie możesz sobie pozwolić stracić.

 48. Tak też zrobiłem , kwota dla mnie jest mega duża ale nie jest to wszystko co posiadam , dywersyfikacja musi być ale proszę Cię nie strasz bo zabrzmiało jak pożegnaj się z kasą ;/;/

 49. Nie straszę tylko jestem realistą. Nawet najpewniejszy biznes potrafi spłatać figla, więc zawsze zakładaj, że te środki możesz utracić. Życzę nam wysokich zarobków!

 50. Trwa dyskusja nad zorganizowaniem spotkań. Pierwsze spotkanie w tym roku odbędzie się 17 Lutego w Pyrzowicach (na lotnisku) i będzie podzielone na trzy grupy godzinowe:

  15.00 (brak wolnych miejsc)
  16.30
  18.00

  Chęć udziału należy kierować bezpośrednio telefonicznie do Disign.

  Najprawdopodobniej będzie też zorganizowane w niedalekiej przyszłości spotkanie on-line (być może będzie też udostępnione nagranie). Więcej informacji wkrótce.

  Ps. Wybiera się ktoś z czytelników?

  Jeszcze komunikat z ostatniej chwili:
  Uprzejmie informujemy, że w dniu 19 lutego (czwartek) g. 17.00 do dnia 20 lutego (piątek) g. 6.00 nastąpi przerwa techniczna w działaniu systemu. Dziękujemy za wyrozumiałość.

 51. Dzień dobry!
  Bardzo lubię ten wątek 🙂 Świetnie Pan wszystko opisuje.
  Jak tam postępy w programie?
  Czy ktoś się spotkał z właścicielami osobiście?

  Michał

 52. Witaj Michale!

  U mnie bardzo dobrze póki co. Działam w programie od początku Września 2014 i nie napotkałem przez ten czas ani jednego problemu (poza brakiem na moich przeglądarkach protokołu SSL przy logowaniu).

  Nie miałem jeszcze okazji się z nimi spotkać i obecny termin też nie jest mi zbytnio na rękę. Miło by było, gdybyś zdał relację (może jakieś zdjęcie?) ze spotkania 🙂

  Ps. Jak się zapisywałeś, to godziny 15 i 16.30 były jeszcze dostępne?

  1. Poczatkowo byłem umówiony na 15 ale „przebookowałem” na 16:30 ze względu służbowych:) W każdym razie 29 stycznia jeszcze się dało.
   A teraz już się nie da?

   Ja w programie jestem od czerwca…

 53. Wpadłem na taki pomysł. Przepraszam, że tak późno
  PROSZĘ WSZYSTKICH o wysyłanie mi PYTAŃ, które chcielbyście zadać DigiDisign, a z różnych powodów nie możecie być w Pyrzowicach.

  Ja zadam w Waszym imieniu 🙂
  Proszę wysyłać na tymczasowy adres disignpytania at onet.pl

  Specjalnie założyłem taką skrzynkę na czas spływania pytań. Jak już spłyną, to je jutro zadam i w środę najpóźniej w czwartek odpowiem. Może w postaci posta? Bądź też jeśli Pan Inwestor się zgodzi, to może zamieści je w postaci osobnego FAQ?
  Dobry pomysł?

  Pozdrawiam
  Michał

  1. Witaj,

   Wysłałem Ci parę pytań ode mnie na skrzynkę. Jak zdążysz odczytać i je zadać to z chęcią posłucham odpowiedzi i oczywiście zamieszczę jak coś w formie FAQ na blogu. Mam nadzieję, że nie jest za późno 😉

 54. Relacja ze spotkania 17.02.2015

  Michał spisał się na medal i podesłał garść istotnych informacji na temat programu.

  Spotkanie przeszło w bardzo miłej atmosferze. Był Business Lounge, kanapki, dodatki, woda mineralna, kawa, herbata. Poznałem z 5-6 osób – bo tyle akurat było na spotkaniu.

  Najważniejsza sprawa:
  Projekt DisignPartner potrwa max 2 lata. Do końca 2016 roku będzie wygaszony. Od połowy 2016 roku będzie powoli się wygaszał aż do końca 2016.Wynika to z tego, że w grudniu 2014 DP założyło firmę Big Format SA, która to spółka będzie powoli przejmowała cały interes.
  W pierwszej kolejności wypuści obligacje dla klientów funduszy itp. Następnie partnerom z drugą połową 2016 roku będzie proponowane przejście na zakup obligacji (kolejna seria). Maksymalne oprocentowanie ich nie przekroczy 18-20% w skali roku, kapitalizowane kwartalnie (więc ostatecznie jest możliwy większy procent – składany).

  Firma będzie wówczas raczej opierała się na finansowaniu – bankowym – co wiadomo jest poniekąd oczywiste 🙂 bo to jest znacznie tańszy pieniądz, niż dzielenie się z partnerami.

  Jest pomysł – i na 99% wystartuje platforma w drugiej połowie 2015, którą będzie firmował DP/BigFormat w temacie inwestycji bardzo podobnych do tego co mamy obecnie.
  Będzie skupiala nas – inwestorów, partnerów a z drugiej strony będą inne firmy, potrzebujące inwestycji na dłuższy czy też krótszy okres czasu.
  Wiadomo wstępnie o trzech firmach:
  – jedna z branży „kupowanie odzieży w Indiach”
  – druga – reklama mobilna (tu na krótszy okres czasu, ale DP obiecuje rentowność na poziomie lub nawet przewyższającą obecnie DP)
  – trzecia – jakiś projekt społecznościowy, innowacyjny – na razie brak szczegółów większych… lub są okryte tajemnicą

  – – – – – –
  Pozwolę sobie dodać własny komentarz odnośnie tych informacji. Podobnie jak i #Michała zmartwił mnie fakt, że pozostało nam niecałe… 23 miesiące aby tutaj inwestować. Firma i tak dawała nam sporo zarobić, bo ze świecą szukać innych, legalnych źródeł z taką stopą zwrotu. Trzeba będzie zatem wykorzystać te ostatnie miesiące w miarę możliwości jak najlepiej.

  W tych smutnych informacjach jest też to, na co czekałem, czyli zapowiadana nowa platforma, która będzie skupiać inwestorów/partnerów do pozyskiwania kapitału dla innych firm. Do startu jeszcze trochę, bo dopiero w drugiej połowie tego roku ale już pomału będę szykował kapitał na ten cel. Nie mówię, że od razu tam zainwestuję ale na pewno bardzo dobrze się im przyjrzę.

  Podoba się mi również opcja zakupu obligacji nowo powstałej spółki Big Format SA. I tutaj #Michał nie sprecyzował ale czy wiadomo kiedy zacznie się ich sprzedaż? Coś na ten temat zostało wspomniane?

  Poprzez #Michała pozwoliłem sobie zadać Disign kilka pytań. Oto one:

  – czy wiadomo już coś na temat nowej platformy pożyczkowej, którą mieli Państwo uruchomić w tym roku?

  // Odpowiedź została udzielona, jest powyżej na ten temat wszystko powiedziane.

  – na jakim etapie jest przeprowadzane śledztwo ze strony KNF? Czy wiadomo już coś więcej kiedy można się spodziewać ich oficjalnego stanowiska oraz Państwa?

  // „Nic nowego. Właściwie to patrząc od strony informacji od użytkowników i DP sprawa przycichła. Obecni na zebraniu niektórzy partnerzy opowiadali o swoich kontaktach z Policją. Było generalnie kupa śmiechu. Temat uważam za zamknięty”

  – czy planowany jest powrót do minimalnego progu depozytu w kwocie 5.000 złotych oraz czy obecny minimalny próg spełnia swoje zadanie?

  // Tak jest planowany (będzie to związane z planowanym wygaszaniem programu Disign Partner).

  – w jakiej formie oraz na kiedy przewidziany jest webinar online (kto go poprowadzi, czy będzie możliwość nagrywania bądź czy też firma sama udostępni jego treść publicznie)?

  // Michałowi się zapomniało zapytać 😉 WYBACZAM!

  Myślę, że te informacje pozwolą Wam w jakimś stopniu przyjąć na nowo strategie oraz rozwieją kilka pytań i wątpliwości. Jeżeli jeszcze jakiś z czytelników był na spotkaniu i chciałby się podzielić swoimi przemyśleniami to jak najbardziej zachęcam do tego.

 55. Pozwolę sobie zacytować wypowiedź przedstawiciela Disign, która pojawiła się w dniu dzisiejszym na jednym z for:

  „Witam Partnerów.

  Dziękuję za liczne uczestnictwo w spotkaniu w Pyrzowicach 17 lutego. Podsumuję kluczowe informacje:
  – powołaliśmy do życia spółkę BIGformat.TV S.A. z siedzibą w Warszawie, która prowadzi już działalność operacyjną, obecnie przejęła od firmy PI sprzedaż na nośniki BIGformat w Warszawie, sprzedaż brokerska nadal pozostaje w firmie PI.
  – spółka stara się o finansowanie, które według naszych informacji może pojawić się w IV kwartale tego roku, następnie w roku kolejnym czyli 2016, środki z tego finansowania ostaną przeznaczone na cele strategiczne, czyli rozbudowę infrastruktury nośników w Warszawie. Metodą finansowania będzie emisja niepubliczna obligacji.
  – jeżeli finansowanie (w jego planowanym zakresie tak się stanie) pozwoli na realizację celów strategicznych, jego dalsza część zostanie przeznaczona na konwersję systemu Disign Partner do emisji niepublicznej obligacji, proces ten ma się wydarzyć pod koniec roku 2016. Drugie półrocze 2016 będzie okresem stopniowania tej konwersji, aby zmiany miały charakter ewolucyjny, a także przejmowania od PI działalności brokerskiej przez BIGformat SA. Potwierdzenie rozpoczęcia tego procesu ogłosimy z półrocznym wyprzedzeniem
  – począwszy od jesieni 2015 do jesieni 2016 zamierzamy stopniowo podwyższać minimalny próg wejścia/udziału w pozycjach w taki sposób, aby w w roku 2016 jego wartość i przewidywana ilość pozostałych w systemie Partnerów zbliżyła się do parametrów konwersji na obligacje, czyli kwoty obligacji oraz ilości obligatariuszy w emisji niepublicznej. Rentowność obligacji będzie zbliżona do 20% w stosunku rocznym.
  – spółka w swojej strategii nie przewiduje obecnie sprzedaży akcji

  Ponieważ od jutra przebywam na urlopie, z którego wracam z początkiem marca, w marcu właśnie zorganizujemy video konferencję online, gdzie będzie można obszerniej podyskutować o planowanej strategii rozwoju, podobnie jak miało to miejsce na spotkaniach osobisty. „

  – – – – – –
  Bazując na powyższych informacjach wychodzi na to, że jest to ostatni moment aby wejść do programu z minimalnym progiem 1.000 złotych. Od jesieni będzie ten próg stopniowo podnoszony. Trochę myślałem i podjąłem decyzję, że zostaję w programie z obecnym kapitałem do samego końca (o ile nie wypadną jakieś sytuacje losowe jak to w życiu czasem bywa). Rozważam nawet wpłacenie jeszcze dodatkowej sumy pieniędzy i pozostawienie aby się to kręciło na maksa. Oczywiście wysokość środków będzie adekwatna do możliwości starty na jaką mogę sobie pozwolić w razie gdyby się okazało, że program z jakiegoś względu nie płaci.

  Życzę wszystkim wysokich zarobków i czekam na Wasze komentarze w kwestii nadchodzących zmian oraz przyjętych przez Was strategii na kolejne miesiące.

  1. Po zalogowaniu się do panelu przejdź do zakładki UMOWY i zleć wysyłkę umowy do danej pozycji. Weksel będzie załączony do umowy.

   1. dziękuję bardzo wcześniej nie mogłem tego zrobić bo najpierw musi ruszyć reklama aby wysłać umowę tak ?

   2. Dokładnie #Piotr. Jak tylko pieniądze będą pracować na danej pozycji to generujesz wniosek o podesłanie umowy a weksel zostanie automatycznie do niej załączony. W przypadku, gdy wpłacisz coś więcej do programu i zdecydujesz się wejść w kolejną pozycję, to później generujesz tylko aneks do dotychczasowej umowy (generuje się tak samo jak za pierwszym razem). U mnie z reguły w 2-3 dni było już w skrzynce wszystko.

    Z tego co wiem, to pani #Marzena jest na urlopie i wypłaty nie idą w ciągu kilku chwil jak to miało miejsce zazwyczaj ale w ciągu jednego dnia. Życzymy z tego miejsca pani Marzenie dobrego wypoczynku i powrotu do pracy z naładowanymi akumulatorami 😉

 56. Po ogłoszonych zmianach, że program będzie wygasał końcem 2016 roku coraz ciężej znaleźć dobrą pozycję. Zarówno wczoraj jak i dzisiaj jest tych pozycji w sumie 4 a najlepsza to 16% na 85 dni (co jest kiepskim wynikiem w porównaniu z poprzednimi pozycjami (24% na 105 dni). Jeżeli są osoby, które również polują na coś dobrego, to proszę dać tutaj znać to będę informował jak się pojawi coś wartego uwagi (sam poszukuję i sprawdzam kilka razy dziennie).

 57. Witam

  Właśnie na dniach planuje wrzucić 10 tyś, ale obecnie teraz nie widzę, żadnej pozycji… i na chwilę obecną jeśli dasz cynk to włażę w pozycję. Mam nadzieję, że do dwóch tygodni coś ciekawego się pojawi. Chodź tak jak piszesz troszkę gorzej to wygląda na chwilę obecną.

 58. Są pozycje ale o średniej stopie zwrotu (56 dni na 9%) – mam na myśli w porównaniu z innymi ofertami, które były dostępne. W ostateczności można coś wrzucić ale ja poczekam aż pojawi się coś ciekawszego. 20 Marca kończy się mi kolejna pozycja, będzie sporo grosza do zainwestowania. Jeżeli nie znajdzie się nic ciekawego, to pewnie na chwilę wypłacę i wrzucę to w Bitcoina.

 59. Hej właśnie widze te pozycje na 9% które mnie również nie zadowalają i poczekam… chodź jestem trochę zawiedziony i mam nadzieje, że za kilka dni będzie lepiej bo jeśli zysk będzie na poziomie 9% to już tak kolorowo to nie wygląda

  1. Obecnie pozostały dwie pozycje, więc bardzo słabo. Pamiętam, że gdy wprowadzano obniżony limit dla nowych inwestorów (1000 złotych) to zastrzegli sobie, że gdy zacznie brakować pozycji to ten limit zostanie z powrotem podniesiony aby dać starym inwestorom więcej możliwości inwestycji. Póki co nie ma żadnego info o tym co aby miało tak nastąpić a przydałoby się bo nie ma w co pieniędzy zainwestować 🙁

  1. Faktycznie, podnieśli co powinno zwiększyć szanse na wyłapanie ciekawych pozycji. Podobno nowe pozycje czekają na odpalenie. Mam nadzieje, że nastąpi to niebawem bo na dzień dzisiejszych są dostępne tylko dwie…

   Jako, że otrzymuję w sprawie Disign sporo pytań, to pozwolę sobie odpowiedzieć na to jedno pytanie publicznie dla przyszłych czytelników:

   Pytanie: Jeśli wpłaciłem mniej niż 5000 złotych przed podniesieniem limitu wpłaty to mogę to zainwestować?
   Odp: Tak – możesz obracać środkami wewnątrz programu. Limit odnosi się jedynie do minimalnego depozytu, jaki trzeba wpłacić aby móc środki w daną pozycje ulokować.

   Planowane jest też spotkanie online (webinar) ale nie podali jeszcze dokładnej daty. Czekam na więcej informacji w tej kwestii. Jak tylko będę coś widział to dam znać.

 60. Właśnie za parę dni kończą mi się 3 inwestycje, może trafię coś dobrego – o ile zdążę 🙂 bo ostatnio odczułem normalnie polowanie na pozycje – 15 sekund i pozycji nie ma ?

  1. Każdy zdaje sobie sprawę, że tak naprawdę to ostatnie szanse aby jeszcze w programie zarobić zanim zaczną wprowadzać zmiany i go wygaszać, dlatego te lepsze pozycje są oblegane dosyć bardzo.

   Widzę, że pojawiło się kilka nowych ale oprocentowanie w porównaniu do poprzednich dużo słabsze. Kiedy Ci się #Leszku kończą dokładnie? Moja 20 Marca przed 7 rano, więc trzeba będzie pewnie się przyczaić i szukać kolejnej wartej uwagi 😉

 61. U mnie dwie pozycje : jedna 13 a druga 14 , oraz kolejno dwie 17 i 20 marca. Myślę że je zsumuje i będę miał z czterech tylko dwie.

 62. Dziś zakończyła mi się moja pierwsza inwestycja. Wchodzę w następną, która jest w połowie wypełniona. Panowie coś smucicie. Dziś jest dużo pozycji. W jakie pozycje celujecie?

 63. #emkej86
  Wszedłeś w tą na 88dni/17% czy 105dni/20%? Mi się udało wcześniej wyłapać 105 dni z oprocentowaniem 24% i osobiście bym w taką też celował ale zastanawiam się czy w ogóle jeszcze jest szansa aby się pojawiła. Disign zdaje sobie sprawę, że po ogłoszonym terminie zakończenia programu, więcej osób będzie chciało ulokować swoich środków w nim, więc mogą w zasadzie dowolnie sobie ustalać reguły. Zobaczymy jak to się potoczy, póki co czekam na zamknięcie mojej i zacznę poszukiwania 😉

  Zastanawiam się jakie macie taktyki przy szukaniu pozycji. Czym się sugerujecie – stosunkiem liczby dni do oprocentowania czy po prostu na konkretny okres czasu? A może inne kryteria stosujecie?

 64. Właśnie zakończyła się mi kolejna pozycja. Wszystko ładnie zostało naliczone, jestem zadowolony. Niestety ale nie widzę żadnej kolejnej pozycji, która by mnie na tą chwilę zainteresowała do inwestycji. Szukam pozycji w granicy 22-24% na 100/115 dni. Zatem środki z programu wypłacam i przeznaczam chwilowo na inne instrumenty. Jeżeli się pojawi coś ciekawego, wartego włożenia to na pewno zadeklaruję wpłatę i kolejny raz dopłacę. Czas pokaże.

  Zlecenie wypłaty poszło o godzinie 14.20 – zobaczymy jak szybko tym razem pieniądze pojawią się na koncie 😉

  Podsumowanie dotychczasowej inwestycji w programie jak zawsze we wpisie na samym dole.

  1. Witaj. Tak jak pisałem, w sprawie rozliczenia podatku z Disign najlepiej napisać do ich działu pomocy. Ja się nie rozliczałem jeszcze, dopiero w przyszłym roku będę musiał więc za bardzo też nie wiem.

   Mimo wszystko napisałem do nich maila z zapytaniem o sposób rozliczenia, więc dam znać jak otrzymam odpowiedź 🙂

 65. Witam,

  a proszę napisz czy w ostatnim czasie prosiłeś o skany kontraktów aby zobaczyć jak się kręci w firmie >?? czy do tej pory był to jednorazowy temat ?

  1. Witaj,
   Generalnie to firma sama wychodziła z inicjatywą, gdzie ujawniała część kontraktów. Ostatnio nic na ten temat się nie pojawiło a ja sam też nie dopytuje.

   Wracając do tematu ujawniania zysków wygenerowanych w programie to dostałem od nich odpowiedź, że się tego nie robi w zeznaniu. Również na hyipforum.pl pojawiają się głosy, że się tego nie robi tak samo jak się nie wykazuje zysków z np lokat bankowych. Disign odprowadza za nas podatek wiec wychodzi na to, że z naszej strony nic nie musimy robić.

 66. Witam,

  Własnie dostałem, umowę, aneks, deklarację wekslową oraz weksel. Co dokładnie mam wypełnić i co podpisać i co odesłać ?

  Pozdrawiam

  1. Witaj,
   Niestety ale ostatni komentarz przepadł w związku z problemami na hostingu i nie wiem czy zdążyłeś odczytać… Tak więc musisz odesłać im podpisaną jedną kopię umowy i to wszystko. Reszta zostaje dla Ciebie.

   Jeszcze dzisiaj dodam trochę ciekawego info, które się pojawiło w związku z programem.

 67. Parę dni temu ruszył oficjalny pokój konferencyjny, gdzie odbywać się będą spotkania z przedstawicielami Disign. Do pokoju można wejść w każdej chwili i podyskutować z osobami, które tam są (przeważnie jest pusto). Można to zrobić z tego linku: http://login.meetcheap.com/conference,42234723

  Konferencje z przedstawiecielami Disign będą odbywały się cyklicznie. Wstępnie wiadomo, że takie konferencje będą prowadzone nie rzadziej niż raz na tydzień. Seria spotkań ma się rozpocząć po świętach.

  Z dodatkowych informacji jakie zostały podane w konferencji testowej dowiedziałem się, że po 2016 roku będą dostępne tylko obligacje dające średnio 18-20% w skali roku.

 68. Może nie wszyscy inwestujący w Disign siedzą w polityce ale nasz kochany rząd pracuje nad tzw. ustawą krajobrazową. Po części dotyczy to działalności jaką wykonuje Disign, więc odsyłam bezpośrednio do wątku w tej sprawie na forum: http://www.hyipforum.pl/index.php?/topic/5559-disign-partner-polski-program-30rocznie/page-131#entry343930

  A tak na marginesie, to będąc na świętach u rodziny wpadła mi w rękę gazeta lokalna, gdzie było sporo o finansach, oszczędzaniu i inwestowaniu. W oczy rzucił się mi przede wszystkim artykuł ostrzegający o inwestowaniu w niepewne firmy i produkty. Czytając ten artykuł miałem wrażenie, że pisze go osoba która nigdy nie inwestowała bądź jej wiedza ogranicza się do lokat bankowych. Jako wyrocznię, która powinna nami kierować podał KNF i jej 'czarną listę’. Oczywiście na 50. miejscu widnieje Disign. I tak sobie poserfowałem po internecie w poszukiwaniu firm z listy i co się okazuje? Kilka firm zostało oczyszczonych z zarzutów ale na liście cały czas się znajdują. To tylko pokazuje jak nieudolne jest nasze ustawodawstwo oraz jaką wiedzę posiada autor artykułu.

  1. A jak twoim zdaniem wygląda teraz inwestowanie w disign ? Czy jest sens wyłożyć większe pieniądze do końca 2015 roku póki to się opłaca czy lepiej cały czas obracać mniejszym kapitałem ze względu że takie inwestycje nigdy nie są 100 % pewne.

   1. Zdecydowanie zalecam ostrożność nawet w przypadku Disign o którym złego słowa póki co powiedzieć nie można. Osobiście zawsze wpłacam tyle na ile w razie problemów jestem zaakceptować stratę tych pieniędzy. Dlatego też szukam pozycji wysoko oprocentowanych. Obecnie takich nie ma, więc siłą rzeczy nic tutaj nie mam na tą chwilę ale nie wykluczam wpłacić jak tylko się coś sensownego pojawi 🙂

 69. znasz może jakieś firmy podobne do disign albo płacące podobny procent na podobnym poziomie ryzyka tzn że wypłacają i są na dzień dzisiejszy wiarygodni

  1. Witaj #Miki

   Na chwilę obecną nie znam innego programu, który działałby na podobnej zasadzie. Na pewno pojawi się na blogu jeżeli znajdę coś wartego uwagi.

   Wracając do Disign to pojawiła się rozpiska najbliższych konferencji w oficjalnym pokoju firmy. Oto ona:

   2015-04-10 piątek – 20:00 Testy, zapraszamy każdego do testowania, w razie pytań swobodna dyskusja merytoryczna
   2015-04-11 sobota – 12.00 konferencja firmowa
   2015-04-12 niedziela – 12.00 konferencja firmowa
   2015-04-13 poniedziałek 20.00 konferencja firmowa
   2015-04-15 środa – 20.00 konferencja firmowa
   2015-04-16 czwartek – 20.00 konferencja firmowa
   2015-04-18 sobota – 20.00 konferencja firmowa

   Link do pokoju konferencyjnego: http://login.meetcheap.com/conference,42234723

   Nie jest to sztywna rozpiska, która będzie co tydzień ale ma wykazać w które dni jest największe zapotrzebowanie na tego typu rozwiązanie. Można wejść i porozmawiać z ludźmi z firmy i popytać o wszystko 🙂 Najbliższa konferencja jutro tj. Niedziela o godzinie 12 w południe.

 70. Otrzymałem dzisiaj materiały od Dising z zestawieniem zysków i strat na przełomie 8 Październik 2014 – 31 Marzec 2015. Suma przychodów wyniosła ponad 3.100.000,00 złotych a zysk netto to ponad 363.000 złotych. Jeżeli ktoś z obecnych inwestorów chciałby również otrzymać takie zestawienie to proszę napisać do supportu Dising – wysyłają na życzenie i tylko osobom, które inwestują w programie.

 71. Przyznam że zainteresował mnie temat tym bardziej że kiedyś byłem blisko pod kątem zawodowym a propo reklamy zewnętrznej. Chętnie też sprawdziłbym tą inwestycję tylko pytanie jak obecnie wyglądają limity, czy nadal jest to 1000 zł czy trzeba zainwestować minimum 5000 zł?

  1. Witaj,
   Obecnie jest nałożony limit 5000 złotych wpłaty do programu. Bodajże od połowy roku 2014 było to w granicy 1000 złotych ale zostało z powrotem podwyższone. Program w takiej formie ma działać do końca 2016 roku, więc to w sumie jeden z ostatnich momentów aby wejść i spróbować zarobić.

   Obecnie wyszedłem z programu ale przeglądam każdego dnia w poszukiwaniu ciekawych pozycji – jak tylko się jakaś ciekawa pojawi to coś wpłacę 🙂

   Pamiętajcie też, że w każdy poniedziałek o 20:00 jest organizowana telekonferencja z pracownikami firmy – można wejść i zadawać pytania.

 72. Nadal wystarczy mieć wpłacone 1000 zł aby móc inwestować wprogramie. Dopiero od września 2015 limit będzie podniesiony do wysokości 5000.

 73. Witam przydały by się większe screnyy z tych inwestycji bo nic na nich nie widać a z lupa ciężka czytać :D.

  1. Hej! Postaram się kolejne screeny dawać z odnośnikiem do powiększonych zdjęć 🙂

   Co do programu, to zdecydowałem że już dalej w niego nie wchodzę na chwilę obecną. Być może po wakacjach ale to jeszcze przemyślę. Ogólnie mam sporo na głowie ostatnio a to nie sprzyja mi podejmowaniu decyzji i sprawdzaniu dostępnych pozycji w programie. Nie mniej jednak program cały czas działa prawidłowo.

   I jeszcze małe info od Disign:
   „W związku z długim weekendem w dniach 4 i 5 czerwca pozycje nie pojawią się. W dniach 1, 2, 3, 8 czerwca podaż pozycji będzie większa”

 74. pytanie do PAN INWESTOR – czy to że dalej nie wchodzisz w inwestycję oznacza że jest jakiś inny program dający takie same lub raczej większe zyski ?.
  Pytam bo ostatnio nie przeglądam forum inwestycyjnego hyip (brak czasu) i może jest jakaś ciekawa oferta inwestycyjna w która warto wejść i zaryzykować ? .

  1. Wycofałem się z tej inwestycji z powodu przeprowadzki już na stałe do Danii. Staram się tutaj rozkręcić swój biznes, więc potrzebuję sporego kapitału. Być może się mi uda wrócić do Disign ale z tego co się zorientowałem, to wówczas będąc obywatelem duńskim musiałbym opłacać 32% podatku od zysków a nie wiem jakby się na to zapatrywał sam Disign aby to rozwiązać. Czas pokaże. Póki co na HYIPFORUM nie ma żadnych niepokojących informacji jakoby nie płacił Disign, więc myślę, że można dalej śmiało tam inwestować 🙂

 75. Czy myślisz, że włożenie z 15-20% kapitału w tą inwestycję jest ok? Na razie mam zainwestowane jakieś 10% i czuję się w miarę komfortowo z tym ryzykiem. Korci mnie jednak, żeby jeszcze dołożyć. Ja Ty to widzisz? 🙂 Ile Ty miałeś procent swojego kapitału w tym programie?

  1. Osobiście miałem włożone dużo więcej i byłem bardzo zadowolony. Czy warto włożyć teraz więcej? Póki co nic nie przemawia za tym, żeby miało się cokolwiek w programie zmienić na gorsze. Tak jak zapowiadają, do końca 2016 roku program będzie wygaszony, więc to jeden z ostatnich momentów aby jeszcze coś tutaj zarobić… ale zawsze ryzyko istnieje, że program stanie się niewypłacalny bądź też nastąpią inne sytuacje losowe (chociażby ze strony KFNu). Decyzję o tym czy warto zwiększyć swój kapitał w tym programie musisz podjąć sam.

  1. KNF to dziwna instytucja. Z tego co wiem to nie mają nic na disign. Jestem od lutego ’13 i sobie chwalę póki co. Tadek

 76. Witam.
  PanInwestor i jak wrażenia po wczoraj? 🙂
  Ja odniosłem wrażenie, że program będzie kręcił się dalej 🙂 tzn dalej niż styczeń 2017 🙂

  Michal

 77. Zaktualizowałem wpis o najnowsze informacje w programie, dostępne opcje i narzędzia. Mam nadzieję, że pozwoli to Wam jeszcze lepiej poznać platformę.

  Oczywiście mam też kilka dobrych informacji, a mianowicie:
  – dla czytelników bloga otrzymałem specjalną ofertę, gdzie nie będziecie mieć nałożonego limitu na inwestycję (normalnie można inwestować od 5.000 PLN wzwyż). Tutaj tego limitu nie macie;
  – program nie wygaśnie w tym roku tak jak było mówione (2016) lecz jeszcze potrwa. Dokładna data wygaśnięcia zostanie podana z dużym wyprzedzeniem.

  Reasumując: wygląda na to, że program jeszcze pozwoli sporo zarobić. Zatem ja zbieram ponownie kapitał i niebawem ponownie coś wpłacę do platformy.

  Ps. Wiem, że część czytelników inwestuje tutaj nieprzerwanie od 2014 roku. Ktoś zechce się podzielić teraz, po ponad 2 latach swoimi spostrzeżeniami? 🙂 Zapraszam do dyskusji.

 78. Łukasz powiedz mi, czy jak wpłacę przykładowo 10000 zł i nie wejdę w żadną opcje i zażądam wypłaty środków to też mi potraca podatek?

   1. No tak mi się wydawało ale wolałem się upewnić. Marcin długo już jesteś w tym programie? Jakieś rady dla początkującego?

  1. #Miro, nie zapłacisz ani grosza podatku, do póki nie zarobisz tam dodatkowych środków. Jeśli już zdecydujesz się na zasilenie konta w Disign, to niech to będzie jednak przemyślana decyzja, bo inaczej szkoda czasu zarówno Twojego jak i Pani Marleny, która obsługuje część finansową 😉

   A na koniec: nie musisz się zajmować rozliczaniem zysków w Disign. Podatek od zysku zostanie automatycznie potrącony przy wypłacie z Disign, przez co jedynie musisz w zeznaniu podatkowym za rok wykazać ten zysk a podatek zapłaci Disign.

 79. Witam, skąd informacja, że program nie wygaśnie w tym roku? Owszem po ostatnim czacie można taki wniosek wyciągnąć, ale to tylko domysły. Mogłby pan podać źródło tej informacji oraz mniej więcej, jak długo program jeszcze potrwa? Miesiąc, dwa, półroku?
  Pozdrawiam

  1. #Goku, wiadomość ta została podana jak słusznie zauważyłeś na czacie parę miesięcy temu oraz ostatnio (12 Kwietnia 2016) jeszcze dopytywałem Pana Piotra w tej kwestii i oto odpowiedź od niego:

   „Jak wspominalem pare mies. temu na czacie, na dzien dzisiejszy odwolalismy koniec 2016 jako koniec i będziemy informować z bardzo dużym wyprzedzeniem o tym.”

   Zatem wygaszanie programu zostanie odpowiednio wcześniej zapowiedziane. Wcześniej zapowiedziane wygaszanie na koniec 2016 zostało oficjalnie odwołane. Myślę, że jest to po części spowodowane tym, że nie udało się stworzyć kolejnego projektu o którym była mowa nieco wcześniej, przez co plany się pozmieniały (prywatne domysły).

   Parę dni temu Disign podpisał współpracę reklamową z marką Żubr. Na hyipforum wiele osób pisze, że widziało dokumenty, zatem ja nie będę już męczył Pana Piotra w tej kwestii, ponieważ użytkownicy, którzy się tam wypowiedzieli są dla mnie wiarygodni i wierzę im w tej kwestii.

  2. Faktycznie – mój błąd. Nie wykazujemy zysków z tego tytułu w PITach. Sprawdziłem maile od Disign, bo kiedyś to pytałem i również mi tak odpisali. Dobrze, że to wyłapałeś #Goku!

 80. Jestem ponownie na pokładzie Disign z pierwszym depozytem 3.500 PLN. Kolejne są w drodze. Więcej informacji o tym przeczytacie w aktualizacji na końcu wpisu.

  Ps. Jest tam również notka od samej firmy odnośnie ukazywania się pozycji w okresie długiego, majowego weekendu.

  Kolejna aktualizacja (jeśli do tej pory nie wyniknie nic ważnego do poinformowania) przewidziana jest po długim, majowym weekendzie!

 81. Przed momentem zostały dodane nowe pozycje w panelu Disign. Jest ich sporo ale szczególną moją uwagę przykuła jedna pozycja: 1001493593 na 30 za 7%. Bardzo dobra oferta jeśli ktoś myśli aby całość ponownie później re inwestować. Gdybym miał teraz wolne środki na koncie w Disign to właśnie tą ofertę bym zadeklarował. Dostępne jest nieco mniej niż 30k PLN. Kto pierwszy ten lepszy 😉 Pozycja warta uwagi.

  1. Dla mnie Disign to jeden z najpewniejszych programów od 2014 roku. Póki co ciężko szukać innego na wzór i podobieństwo. Oby działał nam jak najdłużej 🙂

 82. Witam państwa. Bardzo interesujący projekt. Zdecydowałem się na wpłacenie 140000 złotych. Docelowo chciałbym z tego wygenerować do 5-7 procent miesięcznie i wypłacać. Patrząc na pozycje w programie jest to do wykonania. Trzymam kciuki za to aby firma działała i płaciła jeszcze długi czas i każdemu z nas pozwoliła zarobić. Pozdrawiam niedzielnie. Kajetan K.

  1. Mało kiedy są pozycje na 30 dni, ale na to samo prawie wyjdzie szukając w granicy 50 dni na 11-12% 🙂 Nawet teraz jest taka ciekawa pozycja ale tylko 38000 PLN do zainwestowania aby rozpoczęła pracę (1001503969). Życzę również powodzenia i niech firma działa jak najdłużej w takim schemacie 🙂

 83. obecnie wiadomo, że program miał działać/istnieć do września tego roku – ale już powiedziano, że najprawdopodobniej będzie do końca roku…. mało czasu zostało na zarabianie 🙂

  1. Witam,
   Chce uściślić wypowiedź kolegi.
   Program miał istnieć do ostatniego dnia grudnia tego roku (2016) a już wiadomo, że będzie istniał dłużej.
   Na moje wyczucie to do końca 2017 a może i dłużej – ale to już moje dywagacje

   Pozdrawiam (również właściciela bloga)
   Michał

   1. Potwierdzam słowa #Michała. Program podziała co najmniej do końca tego roku. O jego zakończeniu dowiemy się ze sporym wyprzedzeniem (taką informację podali pracownicy Disign).

 84. zaintrygowal mnie ten wpis. wpłacę testowo trochę grosza i zobaczę. rozumiem że wpłaty na konto bankowe tylko, bez możliwości użycia karty kredytowej?

 85. przeczytanie całego wątku na hyipforum zajęło mi ponad 4 godziny. nie znalazłem tam ani jednej negatywnej opini na temat tej firmy. czy to możliwe? brzmi podejrzanie nieco

  1. #Stefan – depozyty składać można wyłącznie przelewem bankowym. Dla przykładu powiem, że jeśli dzisiaj wyślesz przelew, to z racji święta narodowego nie dojdzie. Jednak możesz użyć przycisku DEKLARUJ i wpisać kwotę, jaką wysłałeś przelewem. Dzięki temu zabiegowi będziesz miał praktycznie od razu środki dostępne do zagospodarowania.

   Ps. Na hyipforum sporo jest stron w wątku ale dobrze, że przeczytałeś od deski do deski. Przynajmniej wiesz jak on wyglądał od 2012 roku 🙂 A czy podejrzane, to nie bardzo. Tam na forum nie mają w zwyczaju kolorować czy edytować postów, więc jeśli ktoś miał problem z Disign to na pewno taki wpis by nie został usunięty czy z edytowany. Przynajmniej wnioskuję to po tym jak to forum działa na przestrzeni kilku lat jak na nim jestem 🙂

 86. Kolejne 5000 PLN zadeklarowane. Czekam aż ona ruszy. Jest to pozycja na 49 dni przy 10% zysku. Jeśli ktoś chce dołączyć to numer pozycji to: 1001531935. Pozostało około 17000 do jej zamknięcia. Niech się kręci 🙂

 87. Pozycja już pracuje. Zamknęła się w ciągu 30 minut 🙂 Zaktualizowałem wpis o najnowszą inwestycję. W przyszłym tygodniu powinienem mieć kolejne środki na ten cel, więc zacznę szukać kolejnej pozycji do zainwestowania. Do usłyszenia!

 88. Jak ja już kiedyś inwestowałem w serwisie ale ze względu na podniesienie minimum musiałem się wycofać z tego to czy jest opcja dlamnie zniesienia tego limitu?

 89. hej tez tutaj wplacilem troche kasy. mam nadzieje ze pociagnie do konca roku. jesli ktos chce to jest fajna opcja o numerze 1001536685 lapac poki jest bo 9k do konca

  1. Dziękuję za cynk. Miałem trochę grosza wolne, to również wszedłem w tą pozycję. Niech się nam kręci!

   1. No niestety spóźniłem się 🙂 takie życie
    No kolega chyba chciał napisać że ma nadzieje, że do końca 2017 roku 🙂 Bo do końca 2016 to już dawno było wiadomo, ale firma się z tego wycofała delikatnie.
    Generalnie koniec programu będzie ogłoszony z dużym wyprzedzeniem, więc jeśli w wakacje 2015 ogłaszali koniec z końcem 2016 to teraz mam cichą nadzieję, że też z wyprzedzeniem rocznym ogłoszą ten koniec 🙂

    Michał

 90. Nie wiem na ile to prawda ale osoby z firmy Disign potwierdzają (Pani Marlena), iż wczoraj (12 Maja 2016) zostały zatrzymane osoby z firmy przez prokuraturę. Zatrzymany został właściciele pan Pisarek oraz Piotr Pawlak. Zastosowano wobec nich tymczasowy areszt. Oto cała wiadomość od Pani Marlena jaka opublikowała na hyipforum:

  „Z przykrością informujemy , iż w dniu 12 maja 2016 roku Prokurator Okręgowy w Ostrowie Wielkopolskim, do sprawy V Ds. 11/14 dokonał zajęcia rachunków bankowych PUH PI. W dniu wczorajszym w stosunku do Piotra Pisarka oraz Piotra Pawlaka, po trwającym ponad 2 lata postępowaniu przygotowawczym, Sąd Rejonowy w Ostrwie Wielkopolskim zastosował tymczasowe aresztowanie. Decyzja sądu i prokuratora są dla nas zaskoczeniem. W tej sytuacji działalność przedsiębiorstwa PUH PI została całkowicie zablokowana. Prosimy o nierealizowanie żadnych wpłat na jakiekolwiek rachunki naszej firmy. Realizowanie również jakichkolwiek wypłat na mocy decyzji Prokuratora jest niemożliwe. Będziemy na bieżąco informować o rozwoju sytuacji”

  Nie pozostaje nam nic innego jak poczekać na rozwój wydarzeń.

  Dzisiaj mamy piątek 13, szkoda tylko, że tak nieprzyjemny na tą chwilę.

   1. Jeśli prokuratura zablokowała im konta, to powinny przelewy wrócić do Was. Teraz mamy weekend, więc poczekajcie do przyszłego tygodnia. Trzymam kciuki za pozytywne wyniki!

 91. Pan Inwestor – niniejszym pragnę się pożegnać. Być może i z życiem.
  Zostałem z okropnymi długami (wziałem pożyczki z okazji DP). powiem tyle że tych długów mam na 300-400tys.
  Zostaje mi tylko humanitarna śmierć
  Właściwie to całe moje życie było pomyłką, nic nie dodałem dla nikogo pozytywnego, myślę, że po prostu wartość mojego życia to 0.

  Michał

  1. Michale – spokojnie! Może mi łatwo pisać ale nikt nic nie wie o co tak naprawdę chodzi. Poczekajmy na wyniki prokuratury, która ma na swojej stronie podać więcej informacji już w poniedziałek. Zawsze jest szansa na odzyskanie wkładu! GŁOWA DO GÓRY! Twoje rozwiązanie jest bardzo samolubne… pomyśl o bliskich. Z każdego kłopotu uda się wyjść. Masz długi? Zobacz na bloga Michała Szarfańskiego (jakoszczedzacpieniadze.pl) POKONAJ SWOJE DŁUGI – jest tam kurs wychodzenia z długów. Myślę, że poradzisz sobie z tym! Trzymam mocno kciuki!

   Właściciel został tymczasowo aresztowany i muszą mu wobec tego zostać przedstawione zarzuty aby mógł być dalej przetrzymywany. Wówczas dowiemy się o co tak naprawdę chodzi. Mi również ciężko uwierzyć, że to tak miałoby się skończyć. Może nie mam tam wiele ale każda złotówka zawsze boli, gdy się ją traci… Nie ma sensu gdybać do póki nie dowiemy się czegoś więcej. Zatem czekamy do poniedziałku!

   1. Panie Inwestorze ! Dziękuje za te słowa, już pierwsze myśli przeszły…
    Najwyżej mnie czeka Anglia, jak dobry Bóg pozwoli i da siły
    Tak zdaje się przez COMI da się jakoś wyjsć przez bankructwo z polskich długów…. a możę uda mi się cieżką pracą dalej je spłacać…
    czy to prawda że można zatrzymać tylko na 48h???

    Czekamy do poniedziałku!

 92. Nieoficjalnie pojawiła się informacja o tym, że cała ta sprawa nie dotyczy Disign lecz innej firmy, której właścicielem jest również Piotr Pisarek (pożyczamy.net). Oczywiście więcej informacji oficjalnych będzie się pewnie pojawiać w przyszłym tygodniu. Będę na bieżąco starał się informować.

  Ps. Panika w programie duża. Sporo ciekawych pozycji jest do kupienia (były nawet dające 5000% w skali roku). Gdybym miał tam wolne środki to bym coś zainwestował (bo póki co i tak tych pieniędzy nie mógłbym wypłacić).

  Miłego weekendu i do usłyszenia niebawem 🙂

  1. Niema się co dziwić że panika panuje w programie zawsze jak coś niefajnego dzieje to zaczyna się panika szczególnie jak ludzie ładują wszystkie swoje oszczędności. Pamiętam jeszcze surf.fenka jak super inwestycja rypła się i wszystkich na komisariat wzywali.

   1. W sprawie Disign Partner było wiele wezwań na przesłuchania o czym była już kilkukrotnie mowa na blogu i forach. Z tego co mi wiadomo, to nie było negatywnych opinii o tej działalności, więc istnieje duża szansa na to, że Disign nie ma nic wspólnego z tym zatrzymaniem. Dzisiaj powinniśmy wiedzieć nieco więcej na ten temat. Czekamy.

 93. Pojawiło się info na stronie prokuratury:

  „Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim ,na wniosek Prokuratury Okręgowej ,w dniu 11 maja 2016r. zastosował na okres 3 miesięcy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec dwóch mieszkańców powiatu kaliskiego.
  46-latkowi oraz 40 –latkowi zarzuca się stworzenie wspólnie i w porozumieniu, w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, internetowego instrumentu stanowiącego swoistą „piramidę finansową”.

  Pokrzywdzeni informowani byli, że inwestują środki w nośniki cyfrowe ,działalność brokera i operatora kampanii reklamowych na tych nośnikach ,które przyniosą określone znaczne korzyści.
  Wskazanym przedstawiono zarzut popełnienia czynów z art.286§1 k.k. w zw. .z art.294 § 1 k.k. oraz art.171 ust.1 ustawy z dn.29.08.1997r.-Prawo bankowe (oszustwa w stosunku do mienia znacznej wartości i prowadzenia działalności bankowej bez zezwolenia).
  Podejrzani działali od 2012r. i w tym czasie doprowadzili do niekorzystnego rozporządzenia mieniem prawie 600 pokrzywdzonych na kwotę ponad 50 milionów złotych.
  Obu podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  Rzecznik Prasowy

  Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim

  prokurator Agata Kobiela-Kurczaba”

  Źródło: http://www.prokuratura.kalisz.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1292:nowa-amber-gold-2&catid=89&Itemid=502

  Musze otarcie powiedzieć, że nie wiem w jaki sposób prokuratura dotarła do rzekomo 600 pokrzywdzonych, ponieważ osobiście nie znam ani jednej pokrzywdzonej osoby sprzed zatrzymania właściciela oraz Pana Pawła. Nigdy na blogu nie było negatywnych komentarzy oraz na forach poświęconych tematyce zarabiania w kontekście disign partner. Poszperalem jeszcze więcej w Internecie i również nie znalazłem negatywnych komentarzy. W dodatku dziwię się, że skoro w ocenie prokuratora DP było piramida i oszustwem, to daczego nie zabezpieczyli serwerów. Stoją one również w Kaliszu, więc tym bardziej mieli do nich natychmiastowy dostęp.

  Niestety ale niezależnie od tego czy są oni winni czy też nie, to w mojej ocenie to już jest koniec DP jaki znaliśmy wcześniej. Trudno będzie przekonać ponownie inwestorów do współpracy. Ja osobiście ponownie bym dołączył.

  Czekamy na kolejne informacje.

 94. Mamy krótki komentarz od Pani Marleny, która odpowiadała za wpłaty i wypłaty dla partnerów:

  „Raz jeszcze podkreślamy, iż decyzja sądu o aresztowaniu jest dla nas co najmniej zaskakująca i będzie podlegać kontroli instancyjnej. Jak wskazuje obrona przez cały czas trwania postępowania przygotowawczego firma działała transparentnie, udostępniając prokuraturze wszelkie informacje o programie Disign Partner.

  W związku z tym informujemy, iż w najbliższych dniach adwokat złoży zażalenie na postanowienie sądu w przedmiocie zastosowania aresztu tymczasowego.

  Na tym etapie postępowania ani nasza firma ani obrońca nie mamy możliwości udostępnienia jakichkolwiek bardziej szczegółowych informacji. Po uzyskaniu zgody organów prowadzących postępowanie w zakresie ujawnienia szczegółów postępowania zostaną one niezwłocznie zaprezentowane opinii publicznej.

  Niestety aktualna sytuacja oraz uwarunkowania postępowania przygotowawczego, uniemożliwiają również szybką reakcję. Mamy nadzieję, iż do końca tygodnia lub po posiedzeniu zażaleniowym, będziemy mogli przekazać więcej informacji. „

  Źródło: http://www.hyipforum.pl/index.php?/topic/5559-zawieszony-disign-partner-polski-program-30rocznie/page-194#entry421445

  Zatem musimy się uzbroić w cierpliwość i poczekać do końca tygodnia. Wówczas powinniśmy wiedzieć coś więcej odnośnie oficjalnego stanowiska firmy.

  Poza tym już robi się szum. Dzisiaj było sporo o tym na RMF i Radiowej Trójce. Poza tym są artykuły na WP, ONET czy portalach regionalnych z okolic Kalisza. Większość powtarza jak papuga słowa z oficjalnej strony prokuratury, więc też wiele się z tego nie dowiemy. Poza tym czego oczekiwać po tego typu portalach 😉

 95. ja osobiście mam w tej chwili zamrożone tam 83 000 zł… mój brachol 420 000 zł… razem pół miliona. NIe chce mi się wierzyć że panowie PP zrobili taki gruby wałek i dalej przesiadywali w Polsce. To się nie trzyma kupy. Ciekaw jestem jakie to ciekawe dowody ma prokuratura. Dopóki się nie wpierd….lili, to wszystko było tip top. Złego słowa nie mogę powiedzieć na disign.pl. Pierd….lone państwo i jego organa. Ze zbrodniarza zrobią świętego i na odwrót – jeśli tylko komuś bardzo na tym zależy…

 96. skoro prokurator miał zablokować konto 12 maja to jak ja 13 maja wpłacałem to kasa powinna być zwrócona jednak tak się nie stało.

 97. A tak ładnie się „kręciło” i zarabiało i znalazł się taki co mu zaczęło przeszkadzać! -pewnie pisior . DP już się nie podniesie ; powinni zwrócić wszystkie zainwestowane pieniądze – sprzedać posiadane telebimy i inne aktywa i wtedy zamknąć program DP.

  1. Dana, nie wiesz czy się podniesie czy nie. Nie wiesz jaki jest stan faktyczny. Nie wiesz właściwie nic, więc proszę nie mąć swoimi wypowiedziami.

   1. Krzysztof omnibus się znalazł – wszystkowiedzący . Ja zarobiłam na DP i to sporo i nie przejmuję się za bardzo , co dalej z firmą i właścicielami.

 98. Drodzy czytelnicy. Do póki nie pojawi się więcej informacji czy to ze strony prokuratury czy samych pokrzywdzonych, to wszystkie nasze dywagacje niewiele wniosą do tego tematu. Ci co zarobili i wyszli w porę, to chwała im za to i gratulację! Ci co mają w programie środki niestety ale będą musieli poczekać na rozwój wydarzeń. W związku z tym prosiłbym o konstruktywne wypowiedzi. Jeśli pojawią się nowe informacje to na pewno pojawią się w tym temacie.

  Poza tym na HYIPFORUM powstały prywatne, zamknięte grupy dla inwestorów. W zależności od wielkości posiadanych środków należy przystąpić do danej grupy. Z tego co mi wiadomo, to każda grupa dyskutuje o tym w jaki sposób odzyskać kapitał. Warto się tym zainteresować, gdyby się okazało, że mieliśmy jednak do czynienia z dobrze zamaskowaną piramidą.

 99. Jeszcze jedna sprawa odnośnie osób, które być może wpłaciły jakieś depozyty od 12 Maja 2016. Jest informacja od prokuratora, że wszystkie wpływy po tej dacie, które poszły na konto Disign zostaną cofnięte manualnie za jakiś czas. Zatem #123mamut powinieneś niebawem odzyskać pieniądze. Jest to informacja podana od jednego z czytelników.

  1. Widze jakieś dobre informacje dzięki. Jest jakieś oficjalne stanowisko firmy? Niesledze tematu na forum bot am tyle się pisze ze szok.

   1. Na forum są wpisy, że oficjalne oświadczenie jest już sporządzone ale jeszcze nie opublikowane.

 100. No właśnie – są różne wpisy na forach ale nie ma nic oficjalnego. Jedni podają, że rzekome oświadczenie już sporządzone a inny użytkownik twierdzi, że jeszcze trochę poczekamy na nie. Tutaj starajmy się przedstawiać informacje, które są w jakiś sposób sprawdzone. Póki co nie ma oficjalnego stanowiska. Jedyne co, to dzisiaj od godzin popołudniowych nie działa już strona partner.disign.pl

  1. Nieoficjalnie ktoś na forum pisał, że te wpłaty po 12 Maja będą z czasem zwracane. Pewnie musisz się uzbroić w cierpliwość.

   Ps. Nie mam żadnych nowych informacji odnośnie sytuacji w Dising – niestety. Brak dalszych informacji zarówno z prokuratury jak i samego Disign. Napisałem maila do pani Marleny, zobaczymy czy coś się dowiem.

   1. No zobaczymy jak to się skończy.. w razie najgorszego zastanawiam się jak można odzyskać swoje pieniądze? ktoś mówił o wekslach, ale pytanie jak to zrobić?

 101. Też zastanawiam się czy jest możliwość odzyskania – razem ze szwagrem włożyliśmy tam nieco pieniędzy i nawet nie sprawdzaliśmy długo postepowania firmy bo od 2 lat było cacy. Nie wyglada to dobrze…

   1. Nie wieszałbym aż tak daleko idących oskarżeń. Sam czekam na rozwój wydarzeń i nic poza tym co piszę na blogu nie wiem więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *