AdvCash – Procesor Płatniczy – Recenzja

Zwykły wpis
Oceń wpis:
Ten tekst przeczytasz w ciągu 9 minut

advcash-portfel-internetowy-recenzja-inwestycjewinterneciepl

Advcash to kolejny z procesorów płatniczych dostępnych na rynku. Jest on stosunkowo młody ale działa bez zastrzeżeń i prężnie się rozwija. Z dnia na dzień coraz więcej wszelkiej maści programy dodają go do swojej oferty. Tak było niedawno chociażby w przypadku programu Paidverts. A to tylko jeden z przykładów tego, że procesor pomału i coraz odważniej wkracza na rynek i będzie się z czasem mocno liczył. Zatem czas na recenzję tego środka płatniczego.

| Dane ogólne o Advcash

Procesor Advcash oficjalnie jest zarejestrowany na Belize (International Money Transmission Business № IFSC/60/237MT/15 oraz International Payment Processing Services № IFSC/60/237PPS/15). Obie licencje na prowadzenie działalności finansowych wydała belizejska Komisja Usług Finansowych.

Advcash jest stosunkowo młodym procesorem na rynku, bo powstał w 2014 roku. Jednak bardzo ciężko tak naprawdę dotrzeć do informacji, kto stoi za projektem i nim zarządza. Nigdzie takich danych znaleźć mi się nie udało. Ale nawet pomimo tych braków już w 2015 roku miałem u nich konto. I tak oto używam je do dnia dzisiejszego bez najmniejszych problemów.

 

| Rodzaje kont

Advcash oferuje dwa typy kont na swojej platformie: konto prywatne bądź biznesowe. Oba różnią się od siebie niewiele. Wspominam o tym teraz, ponieważ musisz się zastanowić do czego tak naprawdę będziesz je potrzebował.

 • Konto Prywatne (Personal) – ja posiadam tego typu konto. Służy mi ono do użytku prywatnego tj. zasilania karty, wypłaty z bankomatów, wpłaty w programy inwestycyjne. Jeśli nie zamierzamy prowadzić działalności oraz integrować ich systemu z naszą witryną, to ten typ konta jest najlepszym wyborem.
 • Konto Biznesowe (Business) – przeznaczone jest dla osób, które prowadzą własny biznes i chciałyby rozszerzyć możliwości zapłaty za sprzedawane przedmioty/usługi poprzez ten procesor.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, gdy już posiadamy jeden z w/w typów kont a potrzebujemy kolejne np. biznesowe. Wówczas zakładamy je na dane firmowe + nasze dane personale. Jednak w większości sytuacji dla Was czytelnicy najlepszym rozwiązaniem jest konto prywatne i na nim się tutaj skupię w większości.

 

| Zakładamy konto na procesorze Advcash

Na początku dodam tylko, że otwarcie i prowadzenie podstawowego konta na Advcash jest zupełnie bezpłatne.  W celu założenia konta należy przejść do witryny www.advcash.com a następnie kliknąć w przycisk REGISTER ACCOUNT FOR FREE (znajduje się w mniej więcej połowie strony po przewinięciu).

W kolejnym korku zostaniesz poproszony o wybranie typu konta (prywatne bądź biznesowe) oraz wypełnienie krótkeigo formularza zgłoszeniowego. Na tym etapie zostaniesz poproszony tylko o kilka podstawowych danych tj. imię, nazwisko, adres email oraz hasło. To wszystko.

Zakładamy konto na advcash - formularz zgłoszeniowy

Zakładamy konto na advcash – formularz zgłoszeniowy

W kolejnym roku pojawisz się już na swoim koncie. Powinna się wyświetlić wiadomość startowa o możliwości jeszcze lepszego zabezpieczenia dostępu do konta oraz dodatkowej jego weryfikacji. Wrócimy jeszcze do tego. Póki co kliknij ostatnią opcję o prawej stronie.

 

| Logowanie do portfela

Dostęp do naszego portfela otrzymujemy po wpisaniu loginu (adres e-mail) oraz hasła. Jednak system jest zabezpieczony na wypadek tego, gdyby ktoś trzeci znał dane do logowania. Zatem po poprawnym wpisaniu tych danych system wysyła wiadomość e-mail, gdzie podany jest specjalny kod PIN w celu weryfikacji osoby logującej się.

Dodatkowe zabezpieczenie przy logowaniu w Advcash

Dodatkowe zabezpieczenie przy logowaniu w Advcash

Kod znajduje się w mailu zatytułowanym PIN code. Jeśli nie otrzymasz go od razu, to sprawdź folder SPAM. Często wiadomości tego typu tam lądują. I pamiętaj, że przy każdym logowaniu trzeba się zweryfikować tym sposobem gdy logujesz się z innej przeglądarki, adresu IP oraz systemu operacyjnego.

 

| Panel użytkownika

Zaraz po zalogowaniu ukaże Ci się panel zarządzania. Jest on po angielsku. Nie jest trudny do opanowania. Kilka transakcji i będzie już tylko z górki.

Panel zarządzania po zalogowaniu się

Panel zarządzania po zalogowaniu się

W lewej kolumnie mamy podgląd na nasze konto. W tym przypadku jest ono niezweryfikowane. Osobiście polecam kliknąć w not veryfied i przejść do jego zweryfikowania. Poniżej mamy zestawienie stanu naszych subkont na portfelu. Jak widać, każdy posiada od razu subkonta w walucie Dolara Amerykańskiego, Euro oraz Rubla. Istnieje możliwość dodania jeszcze waluty Funta Brytyjskiego oraz Hrywny Ukraińskiej. A na samym końcu jest przycisk do zamawiania karty kredytowej do konta (są dwa rodzaje ale o tym niżej).

Na samej górze znajdują się przyciski kolejno do: Inbox Send (wiadomości systemowe), Security Settings (dodatkowe opcje zabezpieczenia konta) oraz Referral Program (system poleconych).

Pod tym wszystkim znajdują się przyciski do: deponowania pieniędzy (Deposit Funds), wysłania (Funds Transfer) oraz sprawdzania historii transakcji (Transaction Search).

 

| Zasilanie konta na portfelu (Deposit Funds)

Procesor płatniczy Advcash oferuje szereg różnego rodzaju opcji, dzięki którym łatwo i szybko zdeponujemy środki na portfel. W zasadzie można to podzielić na pięć różnych grup płatności:

1. Wpłata przelewem bankowym (Banking)

Ta metoda pozwala na wpłacenie pieniędzy na portfel bezpośrednio z naszego konta bankowego. Dokonać możemy tego wpisując w górnym okienku wartość jaką chcemy zdeponować oraz wybrać rodzaj przelewu (SEPA lub SWIFT). Jednak pamiętaj, że ta metoda zasilenia konta jest możliwa tylko po pełnym zweryfikowaniu swojego portfela!

2.  Bitcoin lub z innego procesora płatniczego

Zasil portfel Bitcoinem bądź z innego procesora

Zasil portfel Bitcoinem bądź z innego procesora

3. Poprzez telefon komórkowy

Ta opcja dostępna jest jedynie przy współpracy z rosyjskimi operatorami. Ponadto są duże prowizje (rzędu 12%).

4. Gotówką

Opcja dostępna tylko w wybranych miejscach na świecie. W celu uzyskania informacji należy skontaktować się bezpośrednio z supportem.

5. Kantor

Advcash oferuje możliwość zamiany pieniędzy z praktycznie dowolnego procesora na świecie za niewielką opłatą. Jest to doskonały sposób dla osób, które chcą przenieść szybko swoje pieniądze z innego portfela internetowego.

 

| Wypłata pieniędzy / transfer (Funds Transfer)

W przypadku gdy chcemy wypłacić pieniądze lub wysłać je innym osobom, możemy skorzystać z szeregu dostępnych opcji:

1. Do dowolnego użytkownika w systemie Advcash

Pierwsza opcja (To an ADVCASH wallet) w górnej zakładce. Jedyne co musimy zrobić, to wskazać z którego procesora wysyłamy, wysokość transferu oraz wpisać adres e-mail użytkownika. Dodatkowo możemy zamieścić krótką informację opisową transakcję.

2. Zasilenie własnej karty kredytowej Advcash

Druga opcja (To an ADVCASH card) pozawala na zasilenie swojej karty bankomatowej, wydanej przez portfel Advcash.

3.  Zasilenie zewnętrznej karty kredytowej

Ta opcja (To a VISA/MC  bank card) pozwala na wysłanie pieniędzy bezpośrednio na nasze bankowe karty kredytowe. Jednak opłaty z tego tytułu są wysokie ($5.99 + 1%).

4. Na inny procesor płatniczy

Jeśli potrzebujemy pieniędzy na innym procesorze płatniczym, to ta opcja (To E-currency) pozwala na taki właśnie transfer.

5. Do dowolnego użytkownika na adres e-mail

Opcja, która nie jest dostępna na żadnym innym procesorze płatniczym! Teraz wystarczy, że wpiszesz e-mail na który chcesz wysłać pieniądze (użytkownik nie musi posiadać konta na Advcash), po czym otrzyma on informację o otrzymanych pieniądzach. Jedyne co musi zrobić wówczas, to założyć konto na ten sam e-mail, na który zostały wysłane pieniądze i już otrzyma do nich pełny dostęp.

6. Pieniądze

Opcja dostępna tylko w niektórych miejscach na świecie.

7. Kantor wymiany walut

Bardzo szybko można wymienić waluty pomiędzy innymi procesorami płatniczymi (Exchanges).

 

| Opłaty

Samo otwarcie i prowadzenie portfela jest zupełnie darmowe. Jednak musi on na czymś zarabiać, więc niektóre opcje posiadają prowizję. Poniżej przedstawiam tabelę z tymi danymi:

OGÓLNE INFORMACJE
USŁUGA KONTO PRYWATNE KONTO BIZNESOWE
Otwarcie bez opłat bez opłat
Przelewy wewnętrzne bez opłat bez opłat
ZASILENIE KONTA
USŁUGA KONTO PRYWATNE KONTO BIZNESOWE
SWIFT / SEPA bez opłat bez opłat
SWIFT / SEPA (świat) 1% bez opłat
Privat24 (Ukraina) 3.25% 3.25%
Bitcoin opłata wewnętrzna opłata wewnętrzna
Kantory od 0.95% do 4.25% od 0.95% do 4.25%
Kody BTC-E od 0% do 1.95% od 0% do 1.95%
WYPŁATA PIENIĘDZY
USŁUGA KONTO PRYWATNE KONTO BIZNESOWE
Karta Advcash $/€ 0.99 $/€ 0.99
Bitcoin opłata wewnętrzna opłata wewnętrzna
Kantory od 0% do 0.5% od 0% do 0.5%
Zewn. Karty Kredytowe $5.99 + 1% $5.99 + 1%

 

| Opłaty karta kredytowa advcash

System Advcash daje możliwość wyrobienia sobie dwóch rodzajów kart do portfela. Pierwsze z nich to karty standardowe (plastikowe), która wygląda identycznie ja te które mamy od naszych kont bankowych. Drugi rodzaj to karty wirtualne, dzięki którym możemy jedynie przeprowadzać transakcje internetowe i płacić wirtualnie za produkty.

UTRZYMANIE
USŁUGA PLASTIKOWA WIRTUALNA
Miesięcznie bez opłat bez opłat
Rocznie bez opłat bez opłat
TRANSAKCJE
USŁUGA PLASTIKOWA WIRTUALNA
E-wallet > Karta $/€ 0.99 $/€ 0.99
Wypłata ATM $/€ 1.99
Zakupy Online bez opłat bez opłat
Karta > E-wallet bez opłat bez opłat
DZIENNE LIMITY
USŁUGA PLASTIKOWA WIRTUALNA
Zasilenie $/€ 3.000 $/€ 3.000
Wypłata ATM $/€ 3.000
Zakupy Online $/€ 10.000 $/€ 10.000
POZOSTAŁE TRANSAKCJE
USŁUGA PLASTIKOWA WIRTUALNA
Wyrobienie karty $/€ 4.99 ($14.99 po 7 dniach) $/€ 1
Zmiana PIN $/€ 1
Sprawdzenie Stanu Konta $/€ 0.5
Zwrot $/€ 35 $/€ 35
Wymiana Walutowa 2.95% 2.95%
Nowa Karta $/€ 9.99 $/€ 9.99

 

| Weryfikacja konta

Aby w pełni używać konta, należy je zweryfikować. W tym celu należy podesłać jakiś dokument tożsamości (paszport, dowód osobisty czy prawo jazdy), adres (rachunek za telefon, wyciąg z banku, za prąd) oraz numer telefonu. Z reguły cały proces weryfikacyjny trwa do 48 godzin. Pamiętaj, że bez weryfikacji konta, nie możesz wypłacić środków z procesora!

 

| Podsumowanie

Pomimo tego, że jest to rosyjski procesor, to działa bardzo fajnie i sprawnie. Nigdy nie odnotowałem żadnych problemów z nim i go sobie chwalę. Osobiście uważam, że będzie on zdobywał rynek i niedługo będzie mógł konkurować chociażby z STP czy Payza. Używam i gorąco polecam i Tobie. A przynajmniej przetestować :-)

 

 

ZAŁÓŻ DARMOWE KONTO ADVCASH

 

23 Komentarzy
 1. Co to znaczy “należy je zweryfikować. W tym celu należy podesłać jakiś dokument tożsamości”chodzi o skan?
  Czy płacąc w Polsce tą kartą do konta w sklepie normalnym jest pobierana jakaś opłata oprócz % za przewalutowanie?
  Czy wpłaty przelewem można dokonać z nie swojego konta bankowego (np. Na poczcie)?

  Oceń komentarz:
  • Tak – musisz podesłać skany kilu dokumentów w celu weryfikacji.

   Opłata tylko przy przewalutowaniu (mastercard).

   Co do wpłaty przelewem z poczty czy nie swojego konta nie wiem. Jest to rosyjski procesor, więc w sumie pewnie by przeszło (może warto spróbować mniejszą ilością gotówki i przetestować?).

   Oceń komentarz:
 2. Wygląda na najtańszy z takich procesorów/systemów offshore do trzymania środków z łatwym dostępem do nich (karta płatnicza) – chyba najtańsza karta tego typu

  Oceń komentarz:
  • Póki co tak. Sam mam kartę i nie narzekam. Ogólnie to też widzę, że sporo osób zakłada tutaj konta razem z kartami :-) A negatywnych komentarzy póki co nie ma.

   Oceń komentarz:
 3. wszystko fajnie pieknie opisane

  a gdzie opcja przelewu bankowego bezporsregio na konto nie na karte

  jesli jest to jakie opłaty

  Oceń komentarz:
   • Nie ma takiej opcji. Jest możliwość wypłaty na kartę Mastercard/Visa podpiętą pod dane konto w Polsce. Jednak z jakiś przyczyn technicznych ta opcja dzisiaj nie działa. Standardowo koszt wysłania pieniędzy to $5.99 + 1%. Drogo. Lepiej się z kimś wymienić w kantorkach forumowych :-)

    Oceń komentarz:
 4. Da się wpłacić pieniądze przelewem z zagranicy SWIFT od osób trzecich? Czy osoby trzecie muszą wpisać jakiś tytuł przelewu? Ile kosztuje przyjście takiego przelewu na konto (na stronie jest napisane, że za free)? Czy mając dolary na koncie i karcie Advcash mogę płacić normalnie w sklepach fizycznych i internetowych kartą? Czy pobierania jest wtedy opłata za przewalutowanie? Z jakiego kursu jest przewalutowywane? Z MasterCard?

  Oceń komentarz:
 5. Bzdura. Właśnie dowiedziałem się od supportu, że można dostać przelew od osób trzecich, ale musi to być firma, a nie osoba prywatna.
  Can I fund my wallet with a wire transfer from a site/company where I have money and/or that I work with?
  You can, if that business can send a bank transfer to a bank account that you don’t own. Some businesses can only send transfers to an account in your name, so you will need to check that. You will easily find the 3rd party bank transfer details inside your Advanced Cash account in Deposit Funds > SWIFT > 3rd party. Please note that these transfers are processed based on transfer note that contains your wallet ID. If you cannot add a note to the transfer, you will need to contact us giving us the exact sender name and the amount. We will then try to find and process the transfer manually.

  Przewalutowanie MasterCard + 2,95% czy samo przewalutowanie?

  Oceń komentarz:
 6. Nieprawda. Da się odebrać taki przelew, ale musi on być od jakiejś firmy, a nie od osoby prywatnej. Jeżeli chodzi płatność kartą, to oprócz przewalutowania po kursie MC dochodzi również 2,95% za przewalutowanie (mylę się?).

  Oceń komentarz:
  • Pytanie było odnośnie osób trzecich ;-) Jednak co do firm to również nie jestem przekonany ale skoro twierdzisz (mam nadzieję, że sprawdziłeś) to dobrze wiedzieć :-) Karty tego procesora nie mam ale w przypadku innych typu Payoneer to tam masz opłatę tylko od operatora karty (czasem również od bankomatu ale nie każdego). Może inny czytelnik bloga, który używa się wypowie w tym temacie :-)

   Oceń komentarz:
 7. 1. Jak najtaniej wypłacić środki z konta? oprócz wymiany z innymi uzytkownikami. 2. Dodali może wypłąte na konto bankowe?

  Oceń komentarz:
  • Witaj, jest taka mozliwość. Po zalogowaniu klikasz kolejno w zakładki: FUNDS TRANSFER → TO E-CURRENCY i wypełniasz formularz :-)

   Oceń komentarz:
 8. a jak to jest z inwestycjami w hyipy jakie są opłaty za wprowadzenie pieniędzy w jakiś program i czy te opłaty sa zmienne jak np w blockchain?

  Oceń komentarz:
  • Sam portfel posiada opłaty od transakcji. Jednak są one na bardzo niskim poziomie (dziesiąte procent przeważnie).

   Oceń komentarz:

Dodaj komentarz